Слободан Живоіновича біографія, фото, розповіді - югославський сербський тенісист

югославський сербський тенісист

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри

Слободан Живоіновича сім разів вигравав юніорські та молодіжні чемпіонати Югославії в різних вікових категоріях, від 12 до 21 року. У 1981 році він став чемпіоном Європи серед юнаків і виграв юнацький Відкритий чемпіонат Італії. У рамках цього ж турніру він провів свій перший матч на «дорослому» рівні, поступившись іспанському ветерану Мануелю Орантесу. У цьому ж році він вперше виступив у складі збірної Югославії в Кубку Девіса у зустрічі з командою Ізраїлю.

У 1983 році Живоіновича допоміг команді Югославії взяти верх над іспанцями в чвертьфінальному матчі Європейської зони Кубка Девіса, вигравши дві свої ігри з трьох. У результаті югослави виграли Європейську зону і забезпечили собі участь на майбутній рік у Світовій групі Кубка Девіса. На наступний рік в Салоніках, виступаючи в парі з місцевим тенісистом Георгіосом Каловелонісом, він дійшов до свого першого фіналу на професійному турнірі (рівня «Челленджер »).

Пік кар'єри

У 1985 році Живоіновича увійшов до числа кращих тенісистів світу. У березні він здобув дві перемоги в одиночних матчах проти австралійських тенісистів, у тому числі Пета Кеша, в рамках зустрічі в Кубку Девіса (збірна Югославії, однак, програла з рахунком 3-2), а потім в Нансі вийшов у перший в кар'єрі фінал турніру Гран-прі. У травні він в парі з бельгійцем Лібор Пімеком вийшов у півфінал Відкритого чемпіонату Італії, а в липні у Бостоні, також з Пімеком, виграв свій перший турнір Гран-прі. У жовтні завдяки його перемогам над Анрі Леконт і Янником Ноа в матчі з командою Франції збірна Югославії зберегла за собою місце у Світовій групі Кубка Девіса. У листопаді, перемігши послідовно 14-ю, 13-ту і другу ракетку світу, Живоіновича дійшов до півфіналу Відкритого чемпіонату Австралії в одиночному розряді. У підсумку він закінчив сезон в числі 50 кращих тенісистів світу як в одиночному, так і в парному розряді.

1986 рік став рекордним в парній кар'єрі Живоіновича. За рік він сім разів з п'ятьма різними партнерами доходив до фіналу турнірів у парному розряді і три з них виграв, включаючи Відкритий чемпіонат США, де він виступав з еквадорцем Андресом Гомесом. Після цієї перемоги він піднявся на першу сходинку в рейтингу серед тенісистів, які виступають у парному розряді, і утримував цю позицію з перервами до середини листопада, у результаті закінчивши сезон на другому місці в рейтингу, відразу за Гомесом. В одиночному розряді він спочатку дійшов до півфіналу на Вімблдонському турнірі, поступившись там першій ракетці світу Іван Лендл, а потім у листопаді виграв турнір Гран-прі в Х'юстоні.

У 1987 році Живоіновича виграв два турніри в парному розряді з Борисом Беккером та двічі дійшов з Гомесом до півфіналу у турнірах Великого шолома, але навіть ці успіхи не дозволили йому залишитися в десятці найсильніших. В одиночному розряді він просунувся до жовтня до найвищого в кар'єрі 19 місця в рейтингу, але в окремих турнірах його результати залишалися скромними; найбільшого успіху він досяг на Уїмблдоні, вийшовши у чвертьфінал, де поступився Джиммі Коннорс, а в чотирьох турнірах Гран-Прі він дістався до півфіналу, щоразу програючи одному з лідерів рейтингу: Ноа, Беккеру, Лендл або Стефану Едберг.