Андре-П'єр Жиньяк: біографія

Андре-П'єр Жиньяк біографія, фото, розповіді - французький футболіст, нападник

французький футболіст, нападник

Андре-П'єр Жиньяк народився в родині французького батька і франко-алжирського матері. Він почав свою кар'єру у віці 5 років в школі клубу «Фос». Потім він грав в академії «Мартіг» і молодіжному складі клубу «Лорьян», що виступав у Лізі 2. 13 серпня 2004 Жиньяк дебютував в основному складі «Лорьян», вийшовши на заміну в матчі з «Шатору»; через кілька секунд після появи на полі, Жиньяк забив гол у ворота Шатору, принісши перемогу своїй команді.

У наступному сезоні Жиньяк був відданий в оренду в клуб третього французького дивізіону, «За». За «За» Жиньяк провів 18 матчів і забив 8 голів. У січні 2006 року Жиньяк повернувся в «Лорьян» і допоміг клубу вийти в Лігу 1. У вищому французькому дивізіоні Жиньяк провів 37 матчів і забив 9 голів, три з яких у матчі «Нантом» Жиньяк забив за 27 перших хвилин зустрічі. Ці 9 голів дозволили Жиньяка стати кращим бомбардиром «Лорьян» в сезоні.

25 червня 2007 Жиньяк підписав 4-х річний контракт з клубом «Тулуза», який заплатив за трансфер форварда 4,5 млн євро. «Тулуза» змогла виграти боротьбу за Жиньяка у клубу «Лілль», з яким Андре-П'єр навіть підписав попередній контракт, запропонувавши зарплату в два рази вище, ніж пропонував «Лілль». Після представники Лілля дали кілька інтерв'ю, піддавши сумніву угоду Жиньяка і вказавши на нетактовність переходу. Але угода вже відбулася, і змінити її вже ніхто не міг.

Жиньяк дебютував у складі «Тулузи» у матчі третього відбіркового туру Ліги чемпіонів з «Ліверпулем», вийшовши на заміну на 65-й хвилині зустрічі. Цей матч «Тулуза» програла 0:1, а за результатами обох ігор - 0:5. І взагалі, весь сезон у клубу не склався: клуб завершив сезон на 17-му місці, лише на позицію вище, ніж зона вильоту. Сам Жиньяк забив всього лише 2 голи в 28 іграх. Багато хто говорив, що низька результативність Андре-П'єра пов'язана була з тим, що він заніл позицію другого форварда, більше допомагаючи шведському нападаючому Юхану Ельмандеру. Єдиною удачею Жиньяка на міжнародній арені став гол на 96-й хвилині в матчі Кубка УЄФА в ворота софійського ЦСКА, який дозволив клубу пройти болгарську команду завдяки м'ячу, забитому на чужому полі.

У 2008 році Жиньяк зайняв першу роль в нападі клубу через перехід Ельмандера в «Болтон Вондерерс». Вже у другому турі чемпіонату Жиньяк відкрив свій гольовий рахунок, вразивши на 88-й хвилині ворота «Гавра» і принісши перемогу своїй команді. У вересні і березні Жиньяк був нагороджений званням гравця місяця в чемпіонаті Франції, а також став кращим бомбардиром першості, забивши 24 голи і побивши рекорд «Тулузи» за результативністю її гравця в сезоні, що належить Янником Стопуре з 1985 року. Жиньяк був одним з головних претендентів на перемогу у званні футболіста року в чемпіонаті, але програв його Йоан Гуркюфф.

У сезоні 2009/2010 Жиньяк змінив номер на 10-ку. 14 серпня він підписав продовження контракту з «Тулузою» до 2013 року. Контракт був підписаний, незважаючи на інтерес до форварда з боку лондонського «Арсеналу», «Манчестер Юнайтед», «Ліона», «Ювентуса» і «Мілана».

6 лютого 2010, в матчі чемпіонату Франції з «Ліоном», Жиньяк отримав травму, надрив м'яза лівої ноги, через що деякий час не зміг виступати.

24 серпня 2010 гравець підписав 4-річний контракт з марсельським «Олімпіком». Сума трансферу склала 18 млн євро. 29 серпня 2010 дебютував за марсельців у виїзному матчі проти «Бордо», замінивши на 75-й хвилині Брандао. 2 жовтня 2010 відкрив рахунок своїм голам за «Олімпік» у виїзному матчі проти «Сент-Етьєна».

Міжнародна кар'єра

До складу збірної Франції Жиньяк був викликаний вперше в 2009 році на матч з Литвою. 1 квітня він вперше вийшов у футболці національної команди, замінивши Франка Рібері на 69-й хвилині зустрічі. 12 серпня він забив свій перший гол за збірну, вразивши ворота Фарер і принісши своїй команді перемогу.