Александер Вігго Йенсен: біографія

Александер Вігго Йенсен біографія, фото, розповіді - датський гімнаст, легкоатлет, стрілок і важкоатлет, чемпіон і призер літніх Олімпійських ігор 1896, перший переможець Ігор від Данії

Йенсен брав участь в літніх Олімпійських іграх 1896, змагаючись у чотирьох видах спорту, і в літніх Олімпійських іграх 1900, змагаючись лише у стрільбі.

Основним амплуа Йенсена на Іграх в Афінах була важка атлетика. Він змагався в обох дисциплінах - поштовх двома і однією рукою. У першому змаганні, основна боротьба точилася між ним і британцем Ланчестоном Еліотом. Вони підняли однакову вагу в 111,5 кг, але судді присудили перемогу датчанину. Правда в наступному змаганні, він підняв 57 кг, що було на 14 кг менше результату Еліота, і Йенсен зайняв друге місце.

У змаганнях зі стрільби, кращий його результат був у змаганні на армійській гвинтівці на 300 м. Отримавши 1305 очок, він посів третє місце. Також, він брав участь у стрільбі з гвинтівки армійської на дистанцію 200 м, але, показавши результат 1640 очок, він посів шосте місце.

Серед легкоатлетичних дисциплін, Йенсен брав участь у штовханні ядра і метанні диска. У першому змаганні, він зайняв четверте місце (результат невідомий), а у другому в нього позиція між 5 та 9 місцем.

Останнім видом спорту, в якому виступав Йенсен, стала гімнастика. Він змагався тільки в лазінні по канату, і зайняв четверте місце.

Через чотири роки, Йенсен брав участь в літніх Олімпійських іграх у Парижі. Він брав участь тільки у стрільбі з гвинтівки. У стрільбі стоячи, він зайняв 11-е місце разом зі своїм співвітчизником Андерсом Нільсеном, набравши 277 очок. У стрільбі з коліна, Йенсен, набравши 290 очок, розділив 13 місце з норвежцем Хелльмером Хермандсеном. У стрільбі лежачи, він знову опинився з ним на одній позиції, але вже на 10 місці, набравши по 308 очок. Потім, всі ці результати були складені, і він зайняв уже 15 місце. Останньою його дисципліною була командна стрільба, і його команд стала 4-й.