Анзор Амберковіч Кавазашвілі: біографія

Анзор Амберковіч Кавазашвілі біографія, фото, розповіді - один з кращих воротарів СРСР 60-х років
День народження 19 липня 1940

один з кращих воротарів СРСР 60-х років

Обіймав відповідальні пости у Федерації футболу РРФСР і Держкомспорті Росії.

Очолює Всеросійську асоціацію футболу.

Виступи

Збірна

• Всього зіграв 29 матчів і пропустив 19 голів.
  • 15 матчів відстояв «на нуль».
  • Четверте місце на чемпіонаті світу 1966 року.
  • Перший матч за збірну СРСР провів 27 червня 1965 проти Данії, у якому СРСР переміг 6:0.
  • Останній матч за збірну СРСР провів 14 червня 1970 проти Уругваю, в якому СРСР поступився 0:1.
n

У 70-му в Мексиці на чемпіонаті світу все йшло до того, щоб визнати мене кращим воротарем світу. Вже всі брали в мене інтерв'ю. І раптом ... Чвертьфінал з Уругваєм, 118-а хвилина матчу ... Страшна спека. Кубілай просто замотав нашого захисника Афоніна. І ось за три хвилини до кінця матчу Афонін замахнувся, а м'яч пішов за лінію воріт. Капличний і Шестерньов піднімають руку, і я теж. Рахунок 0:0. А може, ми ще встигнемо забити? Я швиденько на два кроки з воріт вийшов, пішов за м'ячем. Раптом Кубілай затягує м'яч знову в полі і подає його верхи. Я повертаюся до судді, кричу: «Що він робить?!» Суддя: «Грай!» І ось - секундне замішання ... Біжу до воріт, лечу за м'ячем і - вже не дістаю. Ми рвонули до судді, щоб його за шкірку схопити. А він, коли побачив, що ми галопом летимо за ним, так рвонув від нас! Ми вже прочухалися, коли півполя пробігли. Я повернувся у ворота, продовжуємо грати. І був момент, коли ми могли забити гол, але не забили. Підсумок 0:1. І тут же наше керівництво спорту і держави, спасибі їм велике, всю команду посадили в літак і відіслали в Нью-Йорк. Покарали, значить. Пам'ятаю, дехто просто плакав: «Сволота! Чому ж вони нас вигнали? »