Фернандо Алонсо Діас: біографія

Фернандо Алонсо Діас біографія, фото, розповіді - іспанський автогонщик, дворазовий чемпіон світу серії Формула-1 - 2005 і 2006 років

іспанський автогонщик, дворазовий чемпіон світу серії Формула-1 - 2005 і 2006 років

Фернандо Алонсо проживає в Оксфорді, Великобританія, має будинок у Мон-Сюр-ролу, біля озера Женева, Швейцарія, живе цивільним шлюбом із співачкою Ракель дель Росаріо Масіас.

Початок кар'єри

Фернандо Алонсо

Адріан Кампос, відомий гоночний менеджер і колишній гонщик Формули-1. запросив Алонсо в свою команду в світовій серії «Ніссан». У 1998 році Алонсо дебютував в серії, виграв вже в другій гонці, і, вийшовши в лідери на останній гонці, став чемпіоном. Після цього іспанець був помічений менеджерами Формули-1 і провів успішні тести за «Мінарді» в 2000 році. Тоді ж Алонсо дебютував за команду Astromega, дочірній підрозділ «Мінарді», в чемпіонаті Формула-3000, де виграв останню гонку сезону в Спа і став четвертим в загальному заліку за підсумками року.

Формула-1

Дебют

У 2001 році Фернандо Алонсо був переведений з тест-пілотів у бойовий склад команди «Мінарді» Формули-1. На момент дебюту йому ще не виповнилося двадцяти років. Машина традиційного аутсайдера з торішнім двигуном Cosworth не дозволила дебютантові набрати ні єдиного очка в першому сезоні. Тим не менш, Алонсо виглядав значно швидше в кваліфікаціях і гонках, чим його партнери Тарсо Маркес і Алекс Йонг.

Незважаючи на те, що успішний дебют іспанця опинився «в тіні» більш яскравих дебютів Хуана-Пабло Монтойї і Кімі Райкконена, його успіхи були помічені Флавіо Бріаторе, директором нової заводської команди Renault F1. Бріаторе розглядав можливість найму Фернандо в бойовий склад, але в підсумку зробив його третім пілотом.

Перехід в Renault

У сезоні 2002 року Фернандо не проводив гонок у Формулі-1, займаючи позицію запасного пілота в «Рено», при Ярно Труллі і Дженсон Баттон. У швидкості іспанця Бріаторе вже не сумнівався, і на наступний рік він був переведений до основного складу, на місце що пішов у BAR Баттона. Алонсо з самого початку показав, що не буде грати другу роль в команді: він завоював поул-позішн в Малайзії, був другим на домашній гонці, а в Будапешті здобув свою першу перемогу. Крім того, його класифікували третім у Бразилії, проте той подіум носив відтінок курйозу - гонка проходила в дощ, і після аварії на 55-му колі Марка Уеббера на трасу вже була випущена машина безпеки, але Алонсо не знизив швидкість, і на повному ходу врізався в покришку від розбитої машини Марка. Машина Фернандо вдарилася у відбійник, відлетіла в протилежну стіну, а уламки буквально засипали трасу. Гонку довелося зупинити, і на цей момент Алонсо виявився третім. Втім, на подіумі Фернандо не виявилося - він був відправлений до лікарні з легким струсом мозку. Після фінішу фактичний господар Формули 1, Берні Екклстоун, висловив своє обурення з приводу поведінки іспанця. Але згодом у Алонсо було багато яскравих перегонів, Берні змінив гнів на милість, а за підсумками сезону Алонсо став шостим і впевнено випередив свого партнера, досвідченого Ярно Труллі.

У 2004 році, в умовах переважної переваги «Феррарі» Шумахера і Барікелло, Труллі зміг чинити серйозний опір Алонсо. У першій половині сезону італієць виглядав як мінімум не гірше за свого напарника, і навіть здобув перемогу в Монако. Проте в плани Флавіо Бріаторе це не входило, тому що хоча він і був менеджером обох гонщиків, його головним протеже все ж таки став Алонсо. Відносини між Бріаторе і Труллі зіпсувалися, у Ярно почалися проблеми з машиною, кілька разів він сходив з технічних причин, а за три гонки до закінчення чемпіонату був і зовсім звільнений з команди - його місце тимчасово зайняв Жак Вільньов. У підсумку Алонсо знову випередив Труллі в загальному заліку чемпіонату, а на наступний сезон його напарником став Джанкарло Фізікелла.