Андрій Миколайович Кобелєв біографія, фото, розповіді - радянський і російський футболіст, російський футбольний тренер

радянський і російський футболіст, російський футбольний тренер

З 2006 по 2010 рік був головним тренером «Динамо».

Кар'єра футболіста

Футболом почав займатися в 1976 році в СДЮШОР «Динамо» (тренери - В. В. Ільїн і А. С. Назаров).

Грав за юнацькі збірні (1983-86 рр., 40 матчів, 15 голів), був капітаном юнацької збірної СРСР. Чемпіон Європи серед 16-річних (1985). Переможець меморіалу В. А. Гранаткіна серед юнацьких збірних (1986). Був визнаний кращим гравцем змагань «Кубок юності» (1983).

У команді майстрів з 1983 року (перша гра 16.06.85 з «Зенітом»). Наймолодший дебютант команди в чемпіонатах країни - в 16 років.

У складі Динамо (Москва) (1985-98) провів 327 ігор (253 в чемпіонатах СРСР і Росії, 28 у Кубку країни, 29 у європейських кубках і 17 в Кубку Федерації СРСР); забив 61 м'яч (46 в НС, 6 в КС, 6 в ЄК, 3 в КФ).

У 1993-94, разом з партнером по «Динамо», Вели Касумова, грав в Реал Бетіс. Однак з-за важкої травми кар'єра в Іспанії не вийшла, і Андрій повернувся до Москви.

У 1999-2001 виступав за "Зеніт" (Санкт-Петербург), провів 69 ігор, забив 9 голів. У 2002 провів останній сезон за «Динамо», після чого завершив ігрову кар'єру.

Матч за збірну Росії

16 серпня 1992 Кобелєв зіграв у першому офіційному матчі збірної Росії після розпаду СРСР - на стадіоні «Локомотив» у Москві Росія зустрічалася зі збірною Мексики. Кобелєв вийшов на другий тайм за рахунку 0:0, замінивши Ледяхова. Незважаючи на товариський статус матчу, гра проходила в жорсткій і впертій боротьбі, мексиканці не соромилися відверто грубити і порушувати правила і незабаром за це було покарання у вигляді пенальті на 60-й хвилині - це якраз Кобелєв, після виходу сам на сам з воротарем Кампосом , був збитий їм у межах штрафного майданчика. Пенальті успішно реалізував Валерій Карпін, який став гравцем, який забив історичний, перший м'яч російської збірної. Через п'ять хвилин рахунок подвоївся після удару Дмитра Попова. А на 72-й хвилині мексиканська збірна залишилася в меншості: Ермосільо грубо порушив правила проти того ж Кобелєва і заробив червону картку. А невдовзі довелося залишити поле і самому Кобелєву - його, серйозно травмованого, на 76-й хвилині замінив Андрій Іванов. Ці півгодини залишилися для Кобелєва єдиним проведеним часом у футболці збірної Росії. Через постійні травм до матчів національної команди він більше не притягувався.

Тренерська кар'єра

Закінчив Вищу школу тренерів. В якості тренера почав роботу в московському «Динамо» в 2004 році. З жовтня 2004 року обіймав посаду тренера основного складу команди. З 16 травня по 19 липня, з 8 по 20 листопада 2005 року та з 5 по 29 серпня 2006 року - виконуючий обов'язки головного тренера команди «Динамо» (Москва).

З 30 серпня 2006 року - головний тренер «Динамо». У 2005 році отримав тренерську категорію А (ліцензія ФІФА), а в 2006 - категорію PRO (ліцензія ФІФА). У 2008 році під керівництвом Кобелєва «Динамо» стало бронзовим призером чемпіонату Росії з футболу.

27 квітня 2010 Кобелєв був звільнений з посади тренера «Динамо». Сам фахівець прокоментував це рішення так:

n

«Як я про це дізнався? Подзвонив президент клубу і повідомив, мовляв, тільки що пройшов рада директорів, де прийнято відповідне рішення. На засідання мене не запросили. Як я тільки що сказав, мені про все повідомили по телефону. Але ніхто і нічого не пояснював ».

• У списках 33 кращих футболістів чемпіонату Росії ( 3): № 2 - 1992, № 3 - 1996, 1997
  • У 1998 році став рекордсменом «Динамо» за кількістю зіграних у єврокубках матчів - 29.