Амаро Амансіо Варела: біографія

Амаро Амансіо Варела біографія, фото, розповіді - колишній іспанський футболіст, нападник

колишній іспанський футболіст, нападник

Свій футбольний шлях Амансіо розпочав у 15 років у команді «Вікторія» з рідного міста Ла-Коруньї. Подорослішавши, він в 1958 році переходить у головну команду провінції, «Депортіво», який виступав уСегунді; коли «Депортіво» піднявся вПрикладу, Амансіо привернув увагу багатьох іспанських команд, однією з яких став мадридський «Реал». Сам великий Бернабеу приїжджав в Ла-Коруньї умовляти Амаро приєднатися до «Реалу» і вмовив своїм авторитетом і сумою контракту. Амансіо переїхав до Мадрида в 1962 році. Це був складний період для «Реала», вона переживав перебудову, приходили нові гравці. Зокрема, в рік приходу Амансіо, до «Реалу» приєдналися Ігнасіо Соко, Люсьєн Мюллер і Янко Дауцік. У команді Амансіо дебютував у матчі з «Бетісом» (5:2 на користь «Реала»), а трохи пізніше він зіграв і перший європейський матч, з «Андерлехтом» (3:3). У сезоні 1963/64 Реал з Амансіо досягають фіналу Кубка Європейських чемпіонів, але програють «Мілану» 1:3, а в наступному сезоні «Реал» оступається вже на стадії чвертьфіналу, шлях клубу перегороджує «Бенфіка». Сезон 1965/66 був набагато більш вдалий, «Реал», ведений тренером Мігель Муньос з лавки і Амаро Амансіо на полі, виходить у фінал, де його чекає 11 травня 1966 «Партизан», який зусиллями Васовіча відкриває рахунок, але Амансіо на 70 -й хвилині забиває м'яч у відповідь, обігравши захисника й невідхильно пробив, а за 5 хвилин до кінця Серена ударом метрів з 30-ти приносить перемогу «Реалу». Цей Кубок Чемпіонів став єдиним за кар'єру для Амансіо.

У збірній Амансіо дебютував в 1962 році в матчі з Румунією, а всього він одягав футболку національної команди 42 рази, забивши 11 м'ячів. Він був лідером збірної, яка виграла Кубок Європи в 1964 році, перемігши у фіналі збірну СРСР з рахунком 2:1.

Пішовши з футболу, Амансіо не залишив клуб. Він почав тренувати юнаків мадридського «Реала», але пропрацював лише рік і пішов з клубу. У 1982 році новообраний президент «Королівського клубу» Луїс де Карлос пропонує Амансіо тренувати дочірню команду клубу, «Реал Кастілья», і Амаро погоджується. Вже у другому сезоні він завойовує чемпіонство вСегунді. У нього починали грати знамениті згодом гравці - Бутрагеньо, Мічел, Мануель Санчес, Мартін Васкес, Пардеса та інші. У сезоні 1985/86 Амаро було запропоновано керувати головною командою, але клуб виступив невдало, і Амансіо був звільнений. Після виходу з «Реала» Амансіо працював у спортивній фірмі«Кельме», в якій відповідав за продукцію в мадридському напрямку бізнесу. У 2000 році саме голос Амансіо виявився вирішальним для обрання на пост президента клубу Флорентіно Переса, який у подяку призначив Амаро відповідальним за організацію святкування сторіччя «Реала».