Лоран Косельні біографія, фото, розповіді - французький футболіст польського походження, захисник лондонського «Арсеналу»

Біографія

Початок кар'єри

Першим клубом юного захисника став французький «ЕСА Брів», до якого він приєднався у 12 років. Через п'ять років Лоран перейшов до «Лімож», за який він виступав один сезон.

«Генгам»

У віці 18 років інтерес до Косельні виявив місцевий клуб «Генгам», в якому і почалася його професійна кар'єра. У загальній складності за «Генгам» Лоран провів 41 гру за три сезони і не забив жодного м'яча. Косельні грав на позиції крайнього захисника, проте сам він більше вважав за краще грати в центрі захисту і тому в 2007 році перейшов в «Тур».

«ФК Тур»

У 2007 році Косельні приєднався до футбольного клубу «Тур». Лоран грав у півзахисті і за сезон 2008-09 провів 34 гри і забив 5 голів. У сезоні 2008-09 увійшов до символічної збірної другої ліги чемпіонату Франції.

«Лорьян»

16 червня 2009 Косельні перейшов до клубу Ліги 1 «Лорьян» за 1.7 млн ??євро, підписавши чотирирічний контракт. Після минулого сезону на рахунку француза було 3 голи в 35 матчах. Один з голів він забив у ворота «Бордо» після 11 хвилин гри, проте ще через 15 хвилин був видалений за фол останньої надії, причому найцікавіше, що Лоран збивав свого нинішнього партнера по «Арсеналу» Маруана Шамаха. У тій грі «Лорьян» зазнав поразки з рахунком 1:4.

«Арсенал»

Під час літнього трансферного вікна в червні 2010 року з'явилася інформація, що в послугах Косельні зацікавлений англійський « Арсенал », який був готовий заплатити« Лорьяном »за талановитого захисника на 8.45 млн євро. 5 липня французька газета «Ouest-France» опублікувала повідомлення про те, що Косельні тренується з резервним і молодіжним складом «Арсеналу», очікуючи, поки клуб офіційно оголосить про трансфер футболіста. Через два дні, 7 липня, «Арсенал» підтвердив перехід Лорана в команду. У новому клубі француз отримав шостий номер, який раніше носив інший центральний захисник Філіп Сендерос, який перейшов у «Фулхем» тим же літом. Головний тренер «Арсеналу» Арсен Венгер сказав, що вирішив купити Косельні через його зростання, так як інші центральні захисники поступалися суперникам за цим параметром. Лоран дебютував у новій команді в липні, в передсезонному товариському матчі з «Барнетом». В офіційній зустрічі Косельні дебютував через місяць, у матчі першого туру Англійської прем'єр-ліги з «Ліверпулем». Під час матчу Лоран отримав дві жовті картки і був вилучений на п'ятій компенсованій до другого тайму хвилині, причому обидві він отримав уже після закінчення 90 хвилин. Проте на ньому ж грубо порушував правила півзахисник мерсисайдців Джо Коул, який отримав червону картку ще в першому таймі і згодом дискваліфікований на три матчі. Гра закінчилася з нічийним рахунком 1:1. Перший гол за «Арсенал» французький захисник забив 11 вересня 2010 року, в матчі проти «Болтона», що закінчився з рахунком 4:1 на користь «канонірів». Дебютував у єврокубках Лоран у переможному матчі з португальською «Брагою», де португальці зазнали нищівної поразки 6:0. У матчі Кубка ліги з "Ньюкаслом» 27 жовтня Косельні врятував свою команду від вірного гола після помилки голкіпера Войцеха Щесни, заблокувавши удар нападника «сорок» Найла Рейнджера, а так само зробив гольову передачу на Тео Уолкотта.