Філіп Лам: биография

Під час юнацького футболу Філіп міг грати на позиції опорного півзахисника, правого захисника або півзахисника. Найголовніше для нього було - грати на фланзі. Під час гри за «Баварію-2» Лам став типовим фланговим захисником, постійно тікає в атаку. Так як в ті часи правий фланг захисту в «Баварії» був окупований Віллі Саньоль, а лівий займав нестаріючий Біксан Лізаразю, Філіпу довелося покинути клуб і перейти в «Штутгарт», оскільки шансів заграти в основі «Баварії» у нього не було.

Штутгарт

Влітку 2003 року Лам був орендований «Штутгартом» на 2 роки. Спочатку на нього розраховували як на змінника правого захисника Андреаса Хинкеля, але Фелікс Магат, який тренував тоді «Штутгарт», вирішив спробувати Лама на інших позиціях, щоб не загубити його талант. У підсумку, незабаром Філіп витіснив з основного складу швабів лівого захисника Хейко Гербера.

Дебют у «Штутгарті» відбувся 3 серпня 2003 року в першому турі Бундесліги. Тоді «Штутгарт» грав у Ростоку проти місцевої «Ганзи». Філіп вийшов на поле на 76-й хвилині, замінивши при цьому півзахисника Сільвіо Майсснера. Філіп виходив на заміну, у шостому ж турі, 20 вересня в матчі з дортмундською «Боруссією», він вийшов в основі. Той матч закінчився перемогою «Штутгарта» з рахунком 1:0, завдяки голу Кевіна Кураньї на 67-й хвилині матчу, і саме в цьому поєдинку Лам завоював собі місце в основі. А 1 жовтня 2003 Лам дебютував в основному складі «Штутгарта» в Лізі Чемпіонів. Той матч шваби сенсаційно виграли у Манчестер Юнайтед з рахунком 2:1 завдяки голам Кураньї і Собич, Лам ж показав відмінну гру і був замінений на 71-й хвилині вже колишнім гравцем основи Хейко Гербером. У тому сезоні в Бундеслізі Філіп зіграв 31 гру і забив 1 м'яч, а в Лізі чемпіонів провів сім поєдинків. І нагородою в тому сезоні було місце другого кращого гравця чемпіонату Німеччини після Аїлтона.

Другий сезон у «Штутгарті» видався важким для Лама. Після чемпіонату Європи 2004 року, в якому він брав участь, йому не вистачило часу для відновлення. До того ж у червоних змінився тренер: новим наставником став Маттіас Заммер, який не дуже любив Філіпа і в якої він не потрапляв під тактику і побудова команди. Все ж таки Лам встиг до різдвяного перерви зіграти 16 матчів, з яких у чотирнадцяти він виходив в основі. Закінчити сезон Філіппу Ламу завадив перелом правої ноги, отриманий у січні 2005 року. Таким чином, Лам і повернувся на поле лише 9 квітня 2005 року в матчі проти «Шальке 04», що завершився перемогою швабів з рахунком 3:0. Але через всього п'ять тижнів, 17 травня Лам порвав хрестоподібні зв'язки. Так закінчилася його кар'єра в «Штутгарті».

Баварія

У липні 2005 року Філіп повернувся до «Баварії», але грати за неї не міг, тому що не встиг відновитися після важкої травми . Походивши близько двох місяців по лікарях, Ламі потихеньку почав повертатися в ігровий ритм, він відвідував тренування, працюючи над відновленням свого організму, грав за другу команду «Баварії». Перший матч у Бундеслізі зіграв 19 листопада 2005 проти «Армінії» з Білефельд. Поєдинок закінчився перемогою мюнхенців з рахунком 2:1, Філіп на 64-й хвилині замінив Біксана Лізаразю. Після закінчення сезону Біксан завершив свою професійну футбольну кар'єру і місце під майбутнього героя Мюнхена було звільнено.