Магнус Ларссон біографія, фото, розповіді - колишній професійний шведський тенісист

колишній професійний шведський тенісист

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри

Магнус Ларссон провів свої перші матчі в професійному тенісному турнірі в середині 1988 року в шведському Бостаде, де відразу зумів вийти до другого кола і в одиночному, і в парному розрядах. У серпні 1989 року в Пескарі (Італія) він вперше в кар'єрі вийшов у фінал турніру класу ATP Challenger, а у вересні, також в Італії, виграв свої перші «челенджери» в одиночному розряді і в парах.

У 1990 року під Флоренції Ларссон виграв свій перший турнір АТР, у чвертьфіналі обігравши двадцятого ракетку світу Переса-Ролдана. Рік він закінчив у числі ста кращих тенісистів світу. На наступний рік він виграв свій перший турнір АТР і в парному розряді, також у Флоренції. В одиночному розряді його головним досягненням в цьому сезоні стала перемога на турнірі серії ATP Мастерс в Монте-Карло над першою ракеткою світу Стефаном Едберг.

Пік кар'єри: 1992-1995

Навесні 1992 року Ларссон виграв два турніри АТР в одиночному розряді і один в парах. На турнірі в Мюнхені він послідовно переміг п'яту ракетку світу Міхаеля Штіха і дев'яту - Петра Корда. За першу половину сезону він переміг Корда також у турнірі в Монте-Карло, а десята ракетку світу Карлоса Косту - на Уїмблдоні. Завоювавши право на участь в Олімпійських іграх в Барселоні, він переміг у другому колі ще одного гравця першої десятки, Гі Форже, але в третьому колі програв господареві змагань Еміліо Санчесу. У вересні він провів свою першу гру за збірну Швеції та здобув єдину перемогу (над Джимом Кур'є) у півфіналі зі збірною США, який шведи програли 4-1. На наступний рік він майже не виступав в парах, зігравши лише в турнірі АТР у Копенгагені і дійшовши там до півфіналу. В одиночному розряді його кращим досягненням став вихід у чвертьфінал Відкритого чемпіонату США, по дорозі до якого він переміг Бориса Беккера, четвертого в світі на той момент. Він також дійшов до півфіналу в Копенгагені і Бостаде, зберігши за собою місце в числі 50 кращих тенісистів світу.

1994 рік став в одиночній кар'єрі Ларссона найбільш вдалим. За рік він дійшов до фіналу п'яти турнірів, з яких виграв три. Остання перемога була здобута в одному з найпрестижніших змагань сезону - Кубку Великого шолома, в якому брали участь тенісисти, які показали найкращі результати в турнірах Великого шолома за цей рік. Право на участь у цьому підсумковому турнірі він отримав, коли дійшов до півфіналу Відкритого чемпіонату Франції, обігравши по шляху дев'ятий ракетку світу Тодда Мартіна. На самому Кубку Великого шолома Ларссон послідовно виграв у Едберг, Андре Агассі, Мартіна і Піта Сампраса. Він також переміг Мартіна в півфінальному матчі Кубка Девіса, а у фінальному матчі зі збірною Росії виграв обидві своїх зустрічі, внісши важливий внесок у загальну перемогу шведів. У парах він також виступав успішно, вигравши з Нікласом Култі найзначніший турнір у своїй парної кар'єрі, Monte-Carlo Open, і дійшовши до півфіналу Відкритого чемпіонату США, по дорозі до якого вони з Култі перемогли кращу пару світу, Байрона Блека і Джонатана Старка. Ларссон закінчив цей сезон на 19-му місці в рейтингу в одиночному розряді і на 29-му місці серед гравців у парах.