Джейсон Лезак: біографія

Джейсон Лезак біографія, фото, розповіді - знаменитий американський плавець, чотириразовий олімпійський чемпіон і восьмикратний чемпіон світу

Зріст - 193 см, вага - 93 кг.

Лезак спеціалізується на дистанціях 50 і 100 м вільним стилем. Так само він є світовим рекордсменом у естафетах 4x100 м вільним стилем і 4x100 м комплекс. Колишній рекордсмен США на дистанції 100 м вільним стилем, поступаючись лише великому Майклу Фелпсу.

Джейсон Лезак на олімпійських іграх

Олімпіада в Сіднеї стала першою для вже не молодого Лезака. Але 24-річний спортсмен без нагород не залишився. Після олімпіади в активі американського плавця вже було дві медалі: золото в естафеті 4х100 м комплекс та срібло в естафеті 4х100 м вільним стилем.

В Афінах Лезак поповнив свою скарбничку ще двома медалями. Спершу він разом зі своїми партнерами по збірній завоював бронзу в естафеті 4х100 м метрів вільним стилем, а потім в останній день змагань з плавання, пливучи на останньому етапі в естафеті 4х100 м комплекс, завоював золото, попутно встановивши вище світове досягнення.

На Олімпіаді в Пекіні Джейсон створив справжнє диво в естафеті 4х100 м вільним стилем. У Пекінському центрі водних видів спорту розгорнулася боротьба між збірними Франції та США. За французів на останньому етапі плив майбутній олімпійський чемпіон на дистанції 100 м вільним стилем Ален Бернар. Лезак зміг відіграти у Бернара біля корпусу переваги, подолавши свій етап за 46.06 сек, при тому, що світовий рекорд становить 47.05 сек. На третій для себе Олімпіаді Лезак нарешті вдалося завоювати першу індивідуальну олімпійську нагороду, розділивши третє місце на дистанції 100 м вільним стилем з бразильцем Сезаром Сьело Філью. Під завісу змагань з плавання Джейсон допоміг Майклу Фелпсу в естафеті 4х100 м комплекс виграти восьме золото ігор в Пекіні і побити рекорд Марка Спітца.

Особисті рекорди

• естафетний етап 100 м вільний стиль: 46.06 (ФІНА не визнає за світовий рекорд секунди, показані на естафетному етапі)
  • 100 м вільний стиль: 47.58
  • 50 м вільний стиль: 21.98