Тревор Джон Лінден: биография

Другий сезон у НХЛ Лінден закінчив на другому місці в списку бомбардирів клубу, 21 раз забив і віддав 30 гольових пасів. У наступному році кілька разів вийшов на лід у статусі капітана, в команді не було певного лідера, тому деякий час це звання мали також Даг Лідстер і Ден Куїнн. Нападник виконав 37 результативних передач, набрав 70 очок і вперше взяв участь у матчі всіх зірок, де став наймолодшим гравцем. У віці 21-го року його призначили повноправним капітаном «Кенакс», наймолодшим капітаном за всю історію клубу. У цьому сезоні хокеїст продовжив виступати успішно, набрав 75 ??очок (31 шайба та 44 передачі) і вивів команду на перше місце дивізіону, яке ванкуверци останній раз займали в сезоні 1974-75. Рік по тому вони знову перемогли в дивізіоні Смайта, а також встановили рекорд клубу за кількістю перемог і набраних очок. Третій сезон поспіль Лінден забив більше 30-и голів і набрав більше 70-и очок, в загальній складності закинувши 33 шайби і отримавши 72 очки.

У регулярному чемпіонаті 1993-94 хокеїст забив 32 голи, за шість повних сезонів йому в п'ятий раз вдалося перевищити позначку в 30 шайб, проте очкові показники Ліндена знизилися до 61, а «Кенакс» істотно відстали від лідера дивізіону. Незважаючи на те, що клуб потрапив в плей-офф з сьомої позиції, їм все ж таки вдалося дістатися до фіналу, перший раз за 12 років і другий раз за всю клубну історію. Будучи аутсайдером турніру, у фіналі команда потрапила на власників Президентського кубка «Рейнджерс» з капітаном Марком Мессьє і при цьому зуміла розтягнути серію до семи матчів. В останній сьомий грі Лінден двічі вразив ворота, але голи не врятували «Кенакс» від поразки - матч закінчився з рахунком 3-2. За набраними в плей-офф очками нападаючий посів серед одноклубників друге місце, додавши до свого послужного списку 12 шайб і 13 передач. Пізніше з'ясувалося, що Лінден виступав у фінальній серії з зламаними ребрами і пошкодженим реберним хрящем. У ході сезону 1995-96 хокеїст набрав 80 очок: 33 шайби і 47 передач, показавши таким чином кращий результат за всю свою кар'єру. У наступному сезоні перервалася значна серія матчів, проведених підряд - в період з 4 жовтня 1990 року по 3 грудня 1996-го Лінден взяв участь у всіх 482-х матчах команди, на той час це був найкращий показник у лізі (лише в 2007 році рекорд побив Брендан Моррісон). У 49-і іграх цього чемпіонату нападаючий забив дев'ять голів і 31 разів асистував, в кінці сезону функціонери НХЛ оцінили заслуги Ліндена перед Ванкувером і вручили йому Кінг Кленсі Трофі.

Перед початком сезону 1997-98 «Кенакс» на правах вільного агента взяли Марка Мессьє, шестиразового володаря Кубка Стенлі, а також найняли тренера Майка Кінана - обидва перебували у складі «Нью-Йорк Рейнджерс» під час фінальної серії 1994 року і завдали ванкуверци поразку. Відносини з ними у Ліндена відразу ж не пішли, не по своїй волі йому довелося поступитися звання капітана більш титулованого хокеїстові, на цьому грунті виник конфлікт з генеральним менеджером. Ситуація посилилася, коли в одному з інтерв'ю Кінан заявив, що має намір обміняти Ліндена. Після розгромної поразки з рахунком 5-1 від «Сент-Луїс Блюз» тренер звинуватив у всіх невдачах гравця, Лінден відзначив тоді, що це самий темний період в його житті. Всього до лютневого перерви на Олімпійські ігри нападник взяв участь у 42-х матчах, забив 7 шайб і виконав 21-у гольову передачу. 6 лютого його перевели в «Нью-Йорк Айлендерс», в обмін на Тодда Бертуцци, Брайана Маккейб і додаткове право вибору на майбутньому драфті (використавши яке «Кенакс» придбали фіна Яркко Рууту).