Денис Лоу: биография

Хоча Лоу думав про відхід з « Сіті », сезон 1960/61 він провів вдало, забивши в загальній складності 23 голи. У 1961 році він забив 6 м'ячів у ворота «Лутон Таун» у матчі Кубка Англії, але за 20 хвилин до закінчення зустрічі матч був припинений і ці голи зараховані не були. У переграванні матчу «Лутон» здобув перемогу з рахунком 3:1, а «Сіті» вилетів з Кубка Англії.

Хоча Лоу насолоджувався своєю грою за «Сіті», йому хотілося виступати за більш успішну команду, і влітку 1961 року він перейшов в італійський клуб «Торіно».

Торіно

Відразу після прибуття Лоу до Італії інший італійський клуб, «Інтернаціонале», спробував перешкодити переходу Дениса у «Торіно», заявивши , що останній раніше підписав попередню угоду з «Інтером». Проте, ще до початку сезону, «Інтер» відмовився від своїх претензій.

В Італії незадовго до цього були скасовані обмеження на максимальний розмір зарплати для футболістів. Лоу був приємно здивований передсезонної підготовкою, яка проходила в Альпах, а футболісти розташовувалися в розкішному готелі. «Торіно» платив гравцям зарплату залежно від результатів виступів команди: в разі перемоги гравці отримували «мішки грошей», а у разі поразок не отримували майже нічого. Як і багато британських футболісти, які приїжджали до Італії, Лоу не любив сверхоборонітельний стиль гри «катеначо», популярний серед італійських команд, і насилу переживав адаптацію.

7 лютого 1962 Лоу потрапив в автокатастрофу разом зі своїм одноклубником Джо Бейкером. Бейкер отримав дуже серйозні травми і був на межі смерті, тоді як пошкодження Лоу небезпеки для його життя не уявляли.

До квітня 1962 Лоу запросив трансфер, але його прохання було проігноровано. Почав наростати конфлікт між Лоу і тренерським штабом. У матчі проти «Наполі» Лоу був видалений з поля. Після матчу стало відомо, що тренер «Торіно» попросив суддю видалити Лоу, тому що був розсерджений на нього за те, що Лоу вкинув м'яч з ауту, хоча тренер сказав йому не робити цього. Лоу залишив поле, після чого йому повідомили, що він покине команду і перейде в «Манчестер Юнайтед». Через кілька днів йому повідомили, що він буде проданий в «Ювентус», тому що нібито в його контракті був пункт, згідно з яким він зобов'язаний був перейти в інший клуб незалежно від його переваг, якщо цього бажає керівництво «Торіно». Лоу проігнорував цю заяву і спокійно відлетів додому в Абердін, чудово розуміючи, що «Торіно» не отримає ні співі за його трансфер, якщо він відмовиться грати за «Ювентус».

Зрештою, 10 липня 1962 Лоу перейшов до «Манчестер Юнайтед» за рекордні для британського футболу ? 115 000.

Манчестер Юнайтед

Лоу повернувся в Манчестер, оселившись в тому ж будинку, де він жив за часів своїх виступів за «Манчестер Сіті». Його дебют за «Юнайтед» відбувся 18 серпня 1962 року в грі проти «Вест Бромвіч Альбіон», в якій він відзначився голом вже на 7-й хвилині. Матч закінчився внічию з рахунком 2:2. У цей період «Юнайтед» переживав перехідний період після мюнхенської трагедії, і тому виступав нестабільно. У сезоні 1962/63 клуб боровся за виживання в Першому дивізіоні. У матчі чемпіонату проти «Лестер Сіті» Лоу зробив хет-трик, але «Юнайтед» все одно зазнав поразки. У Кубку Англії клуб виступав успішніше. Так, у матчі проти «Гаддерсфілда» Лоу зробив хет-трик у ворота свого колишнього клубу, а «Юнайтед» переміг з рахунком 5:0. Клуб вийшов у фінал Кубка Англії, де зустрівся з «Лестер Сіті». «Лестер» вважався явним фаворитом у фінальному матчі, фінішуючи в лізі на 4-му місці. Перший гол в матчі забив Лоу, а «Юнайтед» здобув перемогу з рахунком 3:1. Це був перший і єдиний Кубок Англії в колекції трофеїв Лоу за всю його кар'єру. У грудні 1962 року Денис Лоу одружився на дівчині на ім'я Діана.