Антоній Якуб Лукасевич: біографія

Антоній Якуб Лукасевич біографія, фото, розповіді - польський футболіст, захисник клубу «Шльонська» і збірної Польщі

польський футболіст, захисник клубу «Шльонська» і збірної Польщі

Почав професійну кар'єру у другій команді варшавської «Полонії». У головній команді дебютував 15 серпня 2002 року в матчі кваліфікації Кубка УЄФА проти мальтійської «Слім Уондерерс» (1:3), Лукасевич вийшов на 88-й хвилині замість нігерійця Еммануеля Еквуему. «Полонія» успішно пройшламальтійців, але в наступному раунді клуб поступився португальському «Порту» за сумою двох матчів (2:6). Лукасевич зіграв у другому матчі проти «Порту» (2:0) забив перший гол на 67-й хвилині у ворота Нуну. У Екстракласи дебютував 14 вересня 2002 року в матчі проти хожувского «Руху» (2:1), Лукасевич вийшов у додатковий час замість Себастьяна Кенска. Всього в чемпіонаті Польщі Антоній провів 80 матчів.

Влітку 2006 року перейшов до іспанської «Ельче», клуб виступав у Сегунді. Влітку 2007 року був відданий в річну оренду в португальську «Уніан Лейрія». Разом з командою зіграв 1 матч у кваліфікації Кубка УЄФА 20 вересні 2007 року проти німецького «Байєра» (3:1). У команді не зміг закріпитися зігравши всього 13 матчів в чемпіонаті Португалії.

Влітку 2008 року повернувся на батьківщину і перейшов до клубу «Шльонська». У сезоні 2008/09 разом із командою виграв Кубок Екстракласи, у фіналі «Шльонська» обіграв «Одру» з Водзіслава-Шльонський (0:1).

У складі юнацької збірної Польщі до 16 років взяв участь в чемпіонаті Європи в Ізраїлі. Тоді Польща зайняла 3 місце в групі, поступившись Іспанії та Греції, і обігнавши Румунію. У молодіжній збірній Польщі до 21 року Лукасевич став капітаном.

У національній збірній Польщі дебютував за тренера Лео Бенхаккер 14 грудня 2008 в матчі проти Сербії (1:0), Лукасевич почав матч в основі, але на 56 -й хвилині був замінений на Гжегожа Криховяка.