Альберт Луці Мартос: біографія

Альберт Луці Мартос біографія, фото, розповіді - іспанський футболіст, лівий атакуючий півзахисник

іспанський футболіст, лівий атакуючий півзахисник

Альберт Луці Мартос народився 11 березня 1978 року в місті Тераса, в сім'ї Еухеніо Ботас і Ермінії Мартос.

«Барселона» і «Мальорка»

Альберт почав займатися футболом у юнацькій академії «Барселони», а з 1996 року почав грати за молодіжну команду.

«Малага» та «Мальорка»

«Депортіво»

У складі клубу "Депортіво" з Ла-Коруньї дійшов до півфіналу Ліги Чемпіонів 2003/2004, гда забивав голи "Мілану" і "Ювентусу".

«Ньюкасл Юнайтед»

На початку серпня 2005 року отець Альберта, Еухеніо Ботас, а за сумісництвом і його агент, почав переговори з англійським «Ньюкасл Юнайтед», про можливий перехід його сина в їх клуб. У п'ятницю, 26 серпня, Альберт пройшов медичний огляд і підписав з клубом контракт на п'ять років. Сума переходу Луці з «Депортіво» склала не менш ніж 9,5 млн фунтів стерлінгів, зарплата самого Альберта в клубі склала 45 тисяч фунтів на тиждень. Дебют Луці відбувся 28 серпня 2005 року в матчі англійської Прем'єр-ліги сезону 2005/2006 проти «Манчестер Юнайтед», що завершився домашнім поразкою «Ньюкасла» з рахунком 0:2. У другому матчі за «Ньюкасл», проти «Фулхема», який відбувся 10 вересня, Альберт пошкодив підколінне сухожилля і був змушений піти з поля вже на 35-ій хвилині.

Після повернення в лад Луці, головний тренер «сорок» Грем Сунес використовував Альберта на лівому фланзі півзахисту. 27 листопада 2005, Луці, через майже два з половиною місяці, взяв участь в матчі англійської Прем'єр-Ліги проти ліверпульського «Евертона», Альберт лише у другому таймі, на 51-ій хвилині вийшов на заміну замість захисника Селестина Бабаяро, до цього часу його команда програвала з рахунком 1:0, з таким рахунком матч і завершився. У кінці грудня 2005 року ряд іноземних видань опублікував інформацію про те, що мадридський «Реал» хоче обміняти свого півзахисника Томаса Гравесена на Альберта Луці, але пізніше «Реал» спростував ці чутки. Як пізніше заявив директор «Реала» Арріго Саккі що, Луці відмінний гравець, але він нас не цікавить. У лютому 2006 року замість Грема Сунеса «Ньюкасл» очолив Гленн Редер. Лише 17 квітня 2006 Альберт забив свій дебютний гол у складі «Ньюкасла», це сталася в гостьовому матчі англійської Прем'єр-лізі проти «Сандерленда», на 70-ій хвилині Луці вийшов на заміну замість нападаючого Алана Ширера, а через 17 хвилин вразив ворота голкіпера «Сандерленда» Келвіна Девіса. У результаті «Ньюкасл» в гостях здобув перемогу з рахунком 1:4. У дебютному сезоні за «сорок» Альберт провів у чемпіонаті 14 матчів і забив один гол, а його команда, посівши сьоме місце в чемпіонаті, отримала путівку в розіграш кубка Інтертото на сезон 2006.

16 липня 2006 «Ньюкасл» почав сезон з матчів третього раунду кубка Інтертото, суперником англійців став норвезький «Ліллестрем». У першому матчі підопічні Гленна Редера несподівано вдома зіграли внічию 1:1, єдиний м'яч у складі «Ньюкасла» забив Луці на 50-ій хвилині. У матчі проти норвежців Альберт підмовив невелику травму і тому не зміг взяти участь у матчі-відповіді в Норвегії, але і без нього команда змогла розгромити «Ліллестрем» на їхньому полі з рахунком 0:3, у складі «Ньюкасла» дубль оформив Шола Амеобі, а завершив розгром турецький форвард Емре Белізоглу. Перемігши «Ліллестрем» у третьому раунді кубка Інтертото, команда Луці отримала путівку в перший раунд кубка УЄФА сезону 2006/2007. 19 серпня 2006 стартував чемпіонат Англії сезону 2006/2007, Луці в матчі першого туру проти «Вігана» залишився на лавці запасних, багато в чому через те, що головний тренер вважав за краще на позицію Луці ірландця Демьна Даффі. Альберт все ж таки вийшов у другому таймі, замінивши Шолу Амеобі на 76 хвилині, в наданий час Альберт відзначився лише жовтою карткою, а його команда в кінцевому підсумку здобула перемогу з рахунком 2:1.