Желько Любенович: біографія

Желько Любенович біографія, фото, розповіді - сербський футболіст, півзахисник клубу «Таврія»

сербський футболіст, півзахисник клубу «Таврія»

Виступав за молодіжні команди «Партизан» та ОФК. Професійну кар'єру розпочав у ОФК. Потім грав за «Младость» (Лукичева) і «Младеновац». Він був одним з кращих гравців в Першої ліги Сербії і мав пропозиції з клубів «Вождовац», «Смедерево», «Чукарічки» і також з клубів Південної Кореї і Гонконгу. Але перейшов до «Пролетер» з Зренянін і став основним гравцем команди за тренера Жарко Солде. У 2005 році виступав за «Хайдук» з Кули.

Взимку 2006 року перейшов в криворізький «Кривбас», підписавши трирічний контракт. У чемпіонаті України дебютував 12 березня 2006 року в матчі проти київського «Арсеналу» (1:2). За підсумками сезону 2005/2006 «Кривбас» зайняв 14 місце з 16 клубів Вищої ліги і походу сезону мав фінансові проблеми.

У липні 2006 року підписав контракт з сімферопольською «Таврією». У команді у Вищій лізі дебютував 5 листопада 2006 року в виїзному матчі проти луганської «Зорі» (1:0), Любеновіч вийшов на 61 хвилині замість В'ячеслава Вишневського. У сезоні 2006/2007 «Таврія» дійшла до півфіналу Кубка України де програла донецькому «Шахтарю». Після відходу бразильця Едмара з «Таврії», Желько став одним з кращих півзахисників і взяв на себе лідерські функції в команді, також часто він виконує штрафні удари.

Влітку 2008 року разом з клубом взяв участь в Кубку Інтертото. Перший гостьовий матч проти молдавського «Тирасполя» закінчився нічиєю (0:0). У другому матчі на стадіоні «Локомотив» «Таврія» здобула перемогу (3:1), Любеновіч забив перший гол на 10 хвилині у ворота Сергія Журик. У наступному раунді «Таврія» за підсумками двох зустрічей поступилася французькому "Ренну». Причому в матчі-кримчанипоступилися за пенальті (9:10). У травні 2009 року продовжив контракт з «Таврією» на 2 роки. Любеновіч став кращим гравцем «Таврії» першої половини сезону 2009/2010 за підсумками голосування офіційного сайту клубу.

Слідом за Марко Девічем виявив бажання грати за збірну України.