Лян Веньбо біографія, фото, розповіді - китайський професійний гравець у снукер
День народження 05 березня 1987

китайський професійний гравець у снукер

Веньбо - єдиний з професійних снукерістов Китаю, який сповідує гостроатакуючий стиль гри.

У 2005 році виграв чемпіонат світу серед гравців віком до 21 року і, таким чином, отримав запрошення до мейн-тур. У свій перший професійний сезон Веньбо кваліфікувався на чемпіонат Британії, де зробив вищий для нього на той момент брейк - 134 очки. Завдяки цьому він піднявся на 77-й рядок у рейтингу снукерістов.
NА на чемпіонаті світу китаєць зробив сенсацію, перемігши екс-чемпіона Кена Доерті, 10:5, і Джо Свейла. І хоча в чвертьфіналі Лян поступився Ронні О'Саллівану, він встановив національний рекорд - ще ніхто з представників Піднебесної не досягав стадії 1 / 4 на ЧС. На сезон 2010/11 Веньбо зайняв 16-у сходинку в офіційному рейтингу.

У кваліфікації на рейтинговий Чемпіонат Бахрейну 2008 Веньбо зробив максимальний брейк.

Веньбо вважається другим гравцем у снукер в КНР після Діна Джуньху. На Азіатських іграх-2006 в катарській Досі він виграв золоту медаль у командному турнірі і срібну в індивідуальному.
Nна сезон 2009/10 має 27-й номер рейтингу.

Сезон 2009/10

На запрошенні турнірі Beijing International Snooker Challenge 2009 отримав свою першу перемогу, перегравши у фіналі Стівена Магуайра, 7:6. У попередньому розіграші він зайняв перше місце в своїй групі, обігравши Стівена Хендрі і Алістера Картера з однаковим рахунком - 3:0. У півфіналі зустрівся з Марком Алленом і переміг його з рахунком 5:1. Перемога на цьому турнірі більш ніж подвоїла всі його призові. Також на його рахунку вищий брейк турніру (138 очок). Разом Веньбо заробив на турнірі 52 500 фунтів стерлінгів.

На першому рейтинговому турнірі сезону, Шанхай Мастерс, Веньбо викликав сенсацію - будучи темною конячкою, він по черзі переграв кращих гравців сучасного снукера: Пітера Ебдона, 5:1, Алістера Картера, 5:0, Рікі Уолден, 5:3, Шона Мерфі, 6:5, і вийшов у фінал, де зустрівся з Ронні О'Салліваном. Лян все ж таки поступився йому, 5:10. Однак він отримав 5600 рейтингових очок, що дозволило йому переміститися з 27-ї на 13 рядок попереднього рейтингу. Тим самим він став на час кращим китайським гравцем, відібравши цей «титул» у Діна Джуньху, який володів ним безперервно протягом 4-х років.

На чемпіонаті Великобританії Веньбо також показав хорошу гру: виграв 9:3 у 1 / 16 фіналу у Райана Дея, 9:2 у Марка Кінга в 1 / 8 фіналу і вийшов у чвертьфінал на чинного чемпіона світу, Джона Хіггінса, але програв йому 2:9.

Не пройшовши кваліфікацію на два турніри (Welsh Open і домашній China Open), Веньбо втретє поспіль вийшов у фінальну частину чемпіонату світу, впевнено перегравши з рахунком 10:2 Рода Лоулера.

У першому колі Веньбо поступився Ронні О'Саллівану з рахунком 7:10. В офіційному рейтингу він зайняв 16-е місце.

З особистого життя

Лян Веньбо любить класичну музику, зокрема Бетховена. Також з музичних пристрастей можна відзначити його захоплення групою «Beyond» з Гонконгу. Любить фільми з Джекі Чаном. Захоплюється футболом, вболіває за клуб Манчестер Сіті, Англія. Також грає в настільний теніс спільно все з тим же Діном Джуньху.