Ендрю Стюарт Мюррей Макколл: биография

У заключному турі групового етапу команду Роксбург чекали триразові чемпіони світу - збірна Бразилії. Макколл знову грав з перших хвилин, а пару в півзахисті йому становив Пол Макстіл. Його команда мала хороший шанс відкрити рахунок у матчі - Стюарт подав кутовий з правого флангу точно на голову Ейткен, а той пробив у лівий від Таффарел кут. І лише гра захисника «Порту» Бранко, який в останній момент вибив м'яч з лінії воріт, врятувала свою команду від пропущеного гола. Збірну Бразилії теж постійно загрожувала воротам Лейтона, і наприкінці зустрічі все-таки змогла здобути перемогу. На 81-й хвилині, Лейтон невдало відбив удар з-за меж штрафного, а на добиванні парирував ще один удар від Карекі, проте м'яч відскочив до ніким неприкритого Мюллеру, і той ударив уже порожні ворота. У шотландської збірної залишалося майже 10 хвилин, щоб врятувати матч, але їм так і не вдалося зрівняти рахунок. У результаті поразки підопічні Роксбург зайняли 3-е місце в групі, пропустивши в 1 / 8 збірну команду Коста-Ріки. Виступ збірної на батьківщині вважали провальним, але федерація вирішила дати керманичу ще один шанс, тому новою метою було попадання на чемпіонат Європи 1992.

Євро 1992

Відбірковий цикл до чемпіонату Європи збірна Шотландії провела досить успішно - в результаті вона фінішувала першою у своїй групі, обійшовши на одне очко збірні Швейцарії та Румунії, і отримала право вперше в своїй історії виступати у фінальній частині чемпіонату Європи. Макколл, який цього разу представляв у збірної клуб Шотландської Прем'єр-ліги «Рейнджерс», взяв участь в 5-и з 8-и відбіркових матчах і поїхав до Швеції як один з ключових у своїй команді. Збірна Шотландії потрапила до групи B, де грали збірні команди Нідерландів, СНД, а також чемпіони світу - збірна Німеччини.

Свій стартовий поєдинок збірна Шотландії проводила 12 червня в Гетеборзі з одним з фаворитів групи та й усього чемпіонату - збірною командою Голландії. На цей матч Рокбург випустив Макколла з перших хвилин зустрічі. Гра на «Уллеві» проходила у майже рівній боротьбі обох команд, з невеликим домінуванням збірної Голландії, яка постійно намагалася створити небезпеку біля воріт Енді горах. Поєдинок так би і завершився нульовою нічиєю, якби не гол на 75-й хвилині, який забив нападаючий амстердамського «Аякса» - майбутня зірка голландського футболу, Денніс Бергкамп. У наступному турі збірна Шотландії зустрілася з однією з найсильніших на той момент команд планети - збірною Німеччини. Проте ні МакКолл, ні його партнерам так і не вдалося зупинити німців і команда поступилася з рахунком 2-0. Голи за збірну Німеччини забивали форвард римського «Лаціо» Карл-Хайнц Рідлі та півзахисник мюнхенської «Баварії» Штефан Еффенберг.

Після поразок у перших двох зустрічах, підопічні Роксбург втратили всякі шанси на вихід у наступний раунд змагань - тому гра проти збірної СНД вже нічого не вирішувала. Але саме цей матч був найвдаліший для шотландської збірної, яка досить впевнено перемогла 3-0. Вже на сьомій хвилині рахунок на «Ідроттспарке» відкрив півзахисник «Селтіка» Пол Макстіл - м'яч після його удару спочатку влучив у штангу, а потім у спину воротаря Дмитра Харіна, від якого і перетнув лінію воріт. А через 10 хвилин його вже подвоїв гравець «Манчестер Юнайтед» Брайан Макклер, удар якого рикошетом від захисника збірної СНД Кахабера Цхададзе, влетів у сітку, не залишивши шансів голкіперу. Третій гол у матчі забив Гері Макаллістер, вдало реалізував 11-и метровий удар наприкінці поєдинку. Цей матч Стюарт провів повністю зі стартових хвилин і мав згоду зіграти проти своїх одноклубників по «Рейнджерс» - Олексія Михайличенка та Олега Кузнєцова. Для представників обох збірних чемпіонат завершився вже на груповій стадії - в наступний раунд вийшли збірні Голландії і Німеччини, останні стали віце-чемпіонами континенту, сенсаційно поступившись у фіналі збірній Данії з рахунком 2-0.