Стівен Макманус: биография

Дебют Макмануса у складі « Боро »відбувся 6 лютого 2010 року в матчі проти« Іпсвіч Таун », в якому він був визнаний кращим гравцем зустрічі.

5 квітня цього ж року шотландець забив свій перший гол за« Мідлсбро »- на 22-ій хвилині зустрічі з «Плімут Аргайл» Стівен вразив ворота «зелених». Сама гра закінчилася з рахунком 2:0 на користь «Боро».

Після закінчення орендної угоди Макманус повернувся в Глазго. Але, незважаючи на слова нового головного тренера «кельтів», Ніла Леннона про бажання продовження співпраці Стівена з «Селтіком», 13 липня було оголошено, що захисник все ж залишає команду. Новим старим роботодавцем Макмануса став все той же «Мідлсбро», який викупив права на шотландця за півтора мільйона фунтів стерлінгів. Стівен уклав з «річковиками» 3-річний контракт.

Клубна статистика

(поновлено станом на 6 листопада 2010)

Збірна Шотландії

Стівен Макманус зіграв свій перший матч за національну збірну Шотландії 11 жовтня 2006, вийшовши на заміну в матчі, що проходив на Олімпійському стадіоні в Києві, де збірна Україна приймала «тартановим армію». У стартовому складі збірної гравець «кельтів» вперше вийшов у зустрічі представників Британських островів з Грузією - це був перший матч шотландців під керівництвом Алекса Маклиша, і він закінчився перемогою острівних «горян» 2:1, переможний гол забив Крейг Бітті. Свій перший гол за національну збірну Макманус забив 8 вересня 2007 року в ворота збірної Литви, замкнувши в акробатичному стрибку навіс Шона Мелоуні.

26 березня 2008, у зв'язку з відсутністю у складі шотландців чинного капітана Баррі Фергюсона, Стівен, будучи віце-капітаном збірної, вперше грав міжнародний матч у якості капітана «горян». Це була товариська зустріч зі збірною Хорватії, що проходила на стадіоні «Хемпден Парк». Гра закінчилася внічию 1:1, голи забили Кенні Міллер і Ніко Кранчар.

10 вересня 2008 року в Рейк'явіку на стадіоні «Лаугардалсвеллур» відбувся матч у рамках відбіркового турніру до чемпіонату світу з футболу 2010 між збірними командами Ісландії і Шотландії. На 76-й хвилині зустрічі, за рахунку 2:0 на користь «тартановим армії» Макманус рукою вибив м'яч з лінії воріт Гордона Крейга після удару нападника ісландців Хельгусона, за що і був справедливо видалений з поля. Призначений одинадцятиметровий удар реалізував Ейдур Гудйонсен, встановивши остаточний рахунок у матчі - 2:1.

7 вересня 2010 у відбірковому поєдинку до європейської першості 2012 проти Ліхтенштейну Стівен забив свій другий м'яч за «горян», замкнувши ударом головою навіс з кутового у виконанні Баррі Робсона. Сталося це на 7-ій доданій хвилині матчу, гол Макмануса став переможним для шотландців в цій драматичній зустрічі, по ходу якої вони програвали 0:1.