Едгар Вагріковіч Манучарян: біографія

Едгар Вагріковіч Манучарян біографія, фото, розповіді - вірменський футболіст, виступає на позиції нападника

вірменський футболіст, виступає на позиції нападника

Починав футбольну кар'єру в клубі «Пюнік». У 17 років став кращим бомбардиром клубу і став виступати за юнацьку збірну Вірменії. У 2005 році перейшов в амстердамський «Аякс», у складі клубу ставав володарем Кубка Нідерландів 2006 і 2007 років. З 2006 року грав за молодіжний склад «Аякса», а в серпні 2009 року був відданий в оренду до клубу «Харлем», який через шість місяців був розформований. У лютому 2010 Манучарян був відданий в оренду до клубу «Апелдорн», а після його повернення в «Аякс», його контракт з клубом був розірваний за обопільної згоди. У середині липня повернувся в «Пюнік».

У початку грудня 2004 року Едгар відправився на перегляд в амстердамський «Аякс», і навіть взяв участь у товариській грі проти іспанської «Барселони», який відбувся 14 грудня в місті Ельче, в тому Манучарян провів на полі всього 14 хвилин, так як отримав травму ноги. Як пізніше показало медичне обстеження Едгар отримав перелом плеснової кістки правої ноги. У цей же день Федерація футболу Вірменії назвала Манучарян кращим футболістом Вірменії 2004 року за результатами опитування, проведеного серед журналістів. Після травми Едгара «Аякс» не став одразу підписувати контракт. Лише влітку, 1 липня 2005 року, «Аякс» підписав трирічний контракт з Манучаряном, перехід молодого нападника обійшовся «Аяксу» в 100 тисяч доларів, які вони заплатили «Пюнік».

Дебютував Манучарян за «Аякс» 18 вересня 2005 року в матчі чемпіонаті Нідерландів проти АЗ Алкмаар з. У матчі Едгар вийшов на заміну на 84-ій хвилині замість нападника Райана Бабеля, в результаті «Аякс» зазнав гостьової поразки з рахунком 4:2. Всього в сезоні 2005/2006 Едгар зіграв у чемпіонаті чотири матчі, а також став володарем Кубка Нідерландів.

У сезоні 2006/2007 Манучарян досить рідко потрапляв до основного складу команди і досить часто отримував травми, але в основному Едгар виступав за молодіжний склад «Аякса». 2 листопада 2006 Едгар забив свій дебютний гол за «Аякс», це сталося в матчі Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2006/2007 проти австрійської «Аустрії» з Відня, Едгар вийшов на поле на 57-й хвилині, а через 8 хвилин відзначився забитим м'ячем , у результаті амстердамці здобули домашню перемогу з рахунком 3:0. 22 липня 2006 Едгар взяв участь у товариському матчі проти англійського «Арсеналу», який відбувся на новому стадіоні «Емірейтс», той матч став прощальній грою для колишнього гравця «Аякса» і «Арсеналу» Денніса Бергкампа. Манучарян в матчі відзначився гольовою передачею на Класа-Яна Хюнтелара, який забив перший в історії м'яч на новому стадіоні «Емірейтс». У березні 2007 року Едгар продовжив свій контракт до 2011 року, а в травні він завоював свій другий Кубок Нідерландів.

У сезоні 2007/2008 Едгар не провів жодної гри за основний склад, головний тренер «Аякса» Адрі Костер не знаходь Едгару місце в складі, хоча Манучарян знаходився у відмінній у формі і постійно виступав за молодіжну команду, а й іноді отримував незначні травми. У травні 2008 року Манучарян виявив бажання покинути команду. У червні 2008 року Манучарян і ще п'ятеро гравців були виставлені клубом на продаж, але в результаті деякі гравці були віддані в оренду, а Едгар все ж таки залишився в клубі, хоча була можливість перейти в оренду в НЕК. Після чемпіонату Європи 2008 року колишній нападник «Аякса» Марко ван Бастен був призначений новим головним тренером клубу, на цій посаді він змінив Адрі Костера. Однак Але після приходу Ван Бастена Едгар не викликався до основного складу «Аякса».