Андрій Олегович [1] Медведєв біографія, фото, розповіді - колишній український професійний тенісист

колишній український професійний тенісист

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри

Андрій Медведєв почав грати в теніс в десятирічному віці. У перший час йому допомагала в цьому мати, Світлана, професійний тенісний тренер, також тренировавшая його сестру Наталю. Вітчим Андрія, Юрій Черепів, був його першим постійним тренером.

Свій перший матч у професійному турнірі Андрій провів у 16 ??років на Кубку Кремля у Москві. В кінці 1990 року він мав першість у престижному юніорському турнірі Orange Bowl, а в 1991 році виграв Відкритий чемпіонат Франції серед юнаків. У вересні того ж року він дійшов до півфіналу турніру ATP в Женеві, де в першому колі переграв тридцятих ракетку світу, чинного олімпійського чемпіона Марка Россе. Це дозволило йому зробити стрибок відразу на 200 місць в рейтингу.

1992-1994

У травні 1992 року вісімнадцятирічний Медведєв виходить до четвертого кола Відкритого чемпіонату Франції вже серед дорослих, здобувши три перемоги над гравцями з першої сотні рейтингу, у тому числі над Якобом Гласеком, які входили в першу двадцятку, і поступившись лише першій ракетці світу Джиму Кур'є. Через місяць в Генуї він виграв свій перший турнір АТР і вперше увійшов до числа ста кращих тенісистів світу. У цьому році він виграв ще два турніри, в тому числі турнір категорії Championship Series в Штутгарті, який почав на сотому місці в рейтингу і де послідовно обіграв шість суперників з топ-50, включаючи другу ракетку світу Стефана Едберг, і закінчив сезон на 24 місці в рейтингу.

У 1993 році Медведєв виграв ще три турніри АТР, включаючи два турніри Championship Series, і ще двічі доходив до фіналу, в тому числі в турнірі серії Мастерс у Парижі. Він також домігся помітних успіхів у турнірах Великого шолома, у Франції дійшовши до півфіналу (перед яким знову обіграв Едберг), а у Відкритому чемпіонаті США до чвертьфіналу. Напередодні Відкритого чемпіонату США він увійшов у десятку кращих тенісистів світу, а в кінці року отримав право на участь у чемпіонаті світу ATP. Там він переміг у групі Кур'є і Майкла Чанга, але в півфіналі шлях йому перегородив Піт Сампрас, який займав в рейтингу першу позицію. Крім успіхів в одиночному розряді, він здобуває кілька значних перемог у парі з Євгеном Кафельникова і Гораном Іванішевіч, з якими обігрує сильних суперників на турнірах в Барселоні та Римі. З 1993 року Медведєв також виступає за збірну Україну. У свій перший рік у збірній, що виступала тоді в третій євроафриканському групі, він провів вісім матчів і всі їх виграв, а команда, яка здобула п'ять «сухих» перемог, піднялася на другу євроафриканському групу.

У 1994 році Медведєв виграє тільки два турніри, але обидва - з серії Мастерс, ставши першим європейцем, якому вдалося перемогти у двох турнірах Мастерс поспіль. Тільки через 10 років цей успіх вдасться повторити Марату Сафіну. Після перемоги на Відкритому чемпіонаті Німеччини в Гамбурзі Медведєв піднявся на п'яте місце в рейтингу, а до Відкритого чемпіонату Франції, де він на цей раз дійшов до чвертьфіналу, - на четверте, вища в кар'єрі. Залишок року він провів менш успішно, побувавши тільки в четвертому колі на Уїмблдоні і у фіналі турніру в Празі, і в розіграш чемпіонату світу АТР не потрапив, але за сумою виступів у турнірах Великого шолома був допущений в Кубок Великого шолома в кінці року, де, проте, в першому ж колі на його шляху став Серхі Бругеріо, його кривдник на двох останніх турнірах Великого шолома у Франції.