Франсіско Меріда Перес біографія, фото, розповіді - іспанський футболіст, півзахисник мадридського «Атлетіко»

іспанський футболіст, півзахисник мадридського «Атлетіко»

«Барселона»

Меріда потрапив в академію «Барселони» у віці восьми років. Однак у вересні 2005 року він покинув її ряди. Батьки Франа вирішили, що їхньому синові краще буде розвиватися поза межами академії «Барселони». Агент Франа повідомив низку великих клубів, що Меріда може перейти до них. У результаті іспанський футболіст потрапив до «Арсеналу». «Барселона» не отримала компенсацію, так як Меріда не міг на той час підписати з нею контракт.

Однак 9 жовтня 2007 суд зобов'язав Франа виплатити «Барселоні» 3,2 мільйона євро, тому що він відмовився підписати з каталонським клубом попередній контракт. Апеляція щодо цього рішення на даний момент розглядається.

«Арсенал»

У своєму першому сезоні, який Фран провів у молодіжному та резервної командах «Арсеналу», Меріда запам'ятався шанувальникам «канонірів» своїм добре поставленим ударом. Іспанець провів 33 матчі, в яких забив 9 м'ячів.

Початок сезону 2007/08 Фран провів поза «Арсеналу», тому що представляв свою збірну на юнацькому чемпіонаті світу. Після повернення він дебютував за першу команду. Це трапилося 25 вересня 2007 року в матчі третього раунду Кубка ліги. Меріда вийшов на заміну, а «Арсенал» здобув перемогу над «Ньюкаслом» з рахунком 2:0. Фран виходив на заміну також у 1 / 8 фіналу і 1 / 4 фіналу Кубка ліги. 3 квітня 2008 Меріда продовжив контракт з «Арсеналом». Арсен Венгер при цьому похвалив гравця, передбачивши йому велике майбутнє в «Арсеналі».

«Реал Сосьєдад»

27 грудня 2007 кандидат у президенти «Реал Сосьєдаду» Іньякі Бадіола оголосив, що домовився про оренду Франа Меріда до кінця поточного сезону. 4 січня він добився перемоги на виборах, а через 5 днів про оренду Франа було оголошено офіційно. В Іспанії Меріда зіграв у 14 матчах, забивши один гол і віддавши 6 гольових передач.

Повернення до «Арсеналу»

На початку сезону 2008/09 Меріда вперше вийшов у стартовому складі першої команди «Арсеналу». Це сталося 23 вересня в матчі Кубка ліги проти «Шеффілд Юнайтед». Гра закінчилася з рахунком 6:0 на користь «канонірів». Також Фран зіграв усі 90 хвилин 1 / 8 фіналу Кубка ліги проти «Вігана». Цей матч закінчився з рахунком 3:0 на користь «Арсеналу». Меріда показав себе як розумний гравець, що вміє віддати тонкий пас, однак при цьому проявила себе брак фізичної міці. Матч 1 / 4 фіналу Кубка ліги проти «Бернлі» «Арсенал» програв з рахунком 2:0, що скоротило шанси Франа ще раз зіграти в поточному сезоні за першу команду.

3 березня Меріда дебютував у Прем'єр-лізі в матчі проти «ВБА». За 8 хвилин до кінця матчу він замінив Саміра Насрі. Наприкінці сезону він ще раз зіграв в АПЛ, вийшовши на заміну в матчі проти «Портсмута» на 78 хвилині.

Перед початком сезону 2009/10 Меріда був переведений в першу команду і отримав 32 номер. Розглядався варіант з його орендою, але в підсумку і тренер «Арсеналу» і сам гравець вирішили, що Фран краще залишитися. Венгер мотивував це тим, що іспанець занадто талановитий, щоб відпускати його в оренду. У третьому турі Прем'єр-ліги Фран відіграв 20 хвилин у матчі з «Портсмутом». Проте потім він виїхав виступати за юнацьку збірну, через що не грав ні в АПЛ, ні в 1 / 16 Кубка ліги.

28 жовтня Меріда вийшов в основі в матчі 1 / 8 Кубка ліги проти «Ліверпуля ». Красивим ударом у «дев'ятку» Фран забив перший гол у зустрічі, потім він віддав гольовий пас на Бентнера. Гра закінчилася перемогою «Арсеналу» з рахунком 2:1. Після матчу Венгер похвалив іспанця, сказавши, що він ідеально підходить до стилю гри «канонірів».