Кікі Мусампа: біографія

Кікі Мусампа біографія, фото, розповіді - нідерландський футболіст заїрського походження, півзахисник

нідерландський футболіст заїрського походження, півзахисник

Кікі Мусампа є вихованцем футбольної академії нідерландського «Аякса» з Амстердама. В основній команді клубу Мусампа дебютував 12 лютого 1995 року в матчі проти «Фейєноорда», вийшовши на заміну замість Патрік Клюйверт на 79-ій хвилині матчу, який завершився крупною перемогою «Аякса» з рахунком 4:1. У «Аяксі» Мусампа так і не став гравцем основного складу, за три сезони Кікі провів у чемпіонаті Нідерландів 42 матчі і забив 6 м'ячів. У 1997 році Мусампа перейшов до французького «Бордо». Дебют Кікі за «Бордо» відбувся 9 серпня 1997 року в матчі другого туру чемпіонату Франції проти клубу «Ніцца», Мусампа вийшов на заміну замість Рікардіньо на 65-ій хвилині, до цього часу його команда програвала з рахунком 2:1, остаточний рахунок у матчі зафіксував перемогу «Ніцци» з рахунком 4:1. Свій перший м'яч за «Бордо» Мусампа забив 16 серпня 1997 року в матчі проти Ренна, Кікі забив на 51-ій хвилині, а через десять хвилин був замінений на Сільвена Вільтора, завдяки забитому м'ячу Мусампи «Бордо» зміг зіграти внічию 2:2. Всього в чемпіонаті Франції 1997/1998 Мусампа зіграв 16 матчів і забив 4 м'ячі, а його клуб за підсумками сезону посів п'яте місце в чемпіонаті.

У сезоні 1998/1999 Мусампа також отримував не надто багато ігрового часу, відігравши в чемпіонаті 17 матчів і забивши 1 м'яч, за підсумками того сезону «Бордо» став чемпіоном Франції. Провівши два сезони у Франції Кікі відправився до Іспанії і підписав контракт з «Малагою». У «Малазі» Мусампа провів три сезони, забивши за цей час 22 м'ячі в 96 матчах і ставши володарем кубка Інтертото. У 2003 році Мусампа підписав п'ятирічний контракт з клубом «Атлетіко Мадрид», Кікі повинен був замінити що пішов у "Барселону" Луїса Гарсію. Дебют Мусампи у складі «Атлетіко» відбувся 31 серпня 2003 року в матчі першого туру чемпіонату Іспанії проти «Севільї», Кікі провів на полі 59 хвилин, після яких його замінили на Аріеля Ібагаса, матч завершився перемогою «Севільї» завдяки єдиному забитому м'ячу Жуліо Баптисти на 29-ій хвилині матчу. Всього в чемпіонаті Іспанії 2003/2004 Мусампа провів 29 матчів і забив 4 м'ячі. Після проведених восьми матчів у чемпіонаті Іспанії сезону 2004/2005 Мусампа в січні 2005 року був відданий в оренду англійському «Манчестер Сіті».

Дебют Мусампи в англійській Прем'єр-Лізі відбувся 2 лютого 2005 року в матчі 25 туру чемпіонату Англії проти «Ньюкасл Юнайтед», Кікі відіграв весь матч, а його команда зіграла внічию 1:1. Свій перший м'яч за «Ньюкасл» Мусампа забив 9 квітня 2005 року в матчі 32 туру чемпіонату Англії проти «Ліверпуля», гол Мусампи, забитий на 90-ій хвилині матчу, допоміг «Ньюкаслу» здобути перемогу з рахунком 1:0. У цілому Кікі вдало провів другу частину чемпіонату, відігравши 14 матчів і забивши 3 м'ячі в сезоні 2004/2005. Після завершення сезону керівництво «Ньюкасла» хотіла викупити права на футболіста у «Атлетіко Мадрида», але клуби не змогли домовитися про суму угоди. У червні 2005 року «Ньюкасл» продовжив оренду Мусампи ще на один сезон. Провівши сезон 2005/06 в «Ньюкаслі», Кікі повернувся в «Атлетіко Мадрид», а потім як вільного гравця в серпні 2006 року перейшов в турецький «Трабзонспор», підписавши з клубом контракт на три роки. У чемпіонаті Туреччини кар'єра Мусампи не склалася, і він був змушений розірвати контракт з клубом. Потім Кікі проходив перегляд в англійському "Сандерленді", але в кінцевому результаті контракт не був підписаний. У листопаді 2007 року Мусампа повернувся в Нідерланди й став гравцем клубу «АЗ» з міста Алкмаар. Через 10 років Мусампа повернувся в чемпіонат Нідерландів, його дебют за «АЗ» відбувся 24 листопада 2007 року в матчі проти клубу «Віллем II», Кікі вийшов на заміну на 86-ій хвилині замість Себастьяна Поконьолі, матч завершився перемогою «АЗ» з рахунком 2:0. Кікі провів за «АЗ» ще чотири матчі, а потім у січні 2008 року розірвав з клубом контракт.