Ленс Едвард Армстронг: биография

В даний час його подругою є Ганна Хансен, в 2009 році у них народився син Макс, а в жовтні 2010 року - дочка Олівія Марія

1999

З весняних одноденних гонок Ленс показував хорошу форму, чого тільки варта друге місце на супер престижної одноденки «Amstel Gold Race». Хороший виступ на «Dauphine Libere», на якій він показав себе хорошим роздільників і пристойним горовосходітелем, що перевело його в статус темної конячки на «Тур». Почалося все з прологу, у якому Армстронг відразу захопив лідерство.

Після цього йшли транзитні етапи, які належали спринтерам. На 8 етапі гонщикам чекала 56 кілометрова гонка з роздільним стартом (ITT). Армстронг захопив лідерство вже з перших метрів дистанції. Після закінчення етапу Ленс наділ жовту майку лідера загального заліку, як пізніше виявилося вже нікому її не віддаючи.

Після дня відпочинку гонщикам належало подолати важкий гірський етап з фінішем у горі вищої категорії, на гірськолижній базі в Сестіере. Всі головні баталії дня відбувалися на останній горі, де Ленс показав не лише свою силу, а й виявив себе як великий тактик.

Після цього етапу відриви виросли до гігантських, і Армстронгу нічого не залишалося, як просто не програти занадто багато. Вигравши фінальну «оброблення», Армстронг закінчив «Тур» з чотирма перемогами на етапах і підсумкової класифікацією. Так для нього закінчився гоночний календар 1999 року.

2000

У підсумковому протоколі Армстронг залишив далеко позаду Яна Ульріха, який у підсумковому протоколі фінішував другим, відставши від нього більш ніж на шість хвилин .

2001

У наступний рік техасця вже розцінювали як реального претендента на третю поспіль перемогу. Вже навесні того року Армстронг показував чудові результати. У весняній класичній гонці «Амстел Голд Рейс», американець посів друге місце, програвши лише місцевому фавориту Еріку Деккер. По ходу гонки «Тур де Франс» американець справив вирішальну атаку на підйомі Alpe d''Huez, де виграв дві хвилини у найближчого суперника Ульріха. На наступний день в гірській «обробленні» до Chamrousse Армстронг виграв Ульріха ще хвилину. Пізніше в Піренеях Армстронг виграв ще один етап, присвятивши цю перемогу Фабіо Казартеллі. 29 липня 2001 Армстронг виграв свій третій «тур».

2002

Протягом трьох довгих років Ленсу ніхто не міг протистояти в боротьбі за звання чемпіона «Тур де Франс». Цей рік був ознаменований безліччю перемог для Ленса як у спорті, так і в особистому житті, у нього народилися близнята в листопаді 2001 року. Головного суперника протягом двох останніх років - Яна Ульріха - звільнили з команди, і йому довелося пропускати Тур 2002.

У червні виграє так званий малий «Тур де Франс» - «Дофіне Лібере». Флойд Лендіс, його товариш по команді, зайняв друге місце.

Все починалося з прологу, що проходив тоді в Люксембурзі. Спочатку Ленс не захотів одягати жовту майку на правах торішнього переможця. Він сказав, що її слід спершу заслужити, що у нього чудово вийшло. Він виграв пролог, залишивши другу знаменитого француза Жалабера.