Маріо Мутш: біографія

Маріо Мутш біографія, фото, розповіді - люксембурзький футболіст, півзахисник клубу «Мец» і збірної Люксембургу

люксембурзький футболіст, півзахисник клубу «Мец» і збірної Люксембургу

Маріо Мутш народився в бельгійському місті Санкт Віт, що недалеко від Люксембургу. Займався в молодіжних командах Бельгії - «Санкт Віт» і «Олімпія» з міста Речт. Потім виступав за команди з нижчих ліг Бельгії. Першим клубом став «Спа» з однойменного міста. У команді провів близько трьох років і зіграв 78 матчів і забив 12 м'ячів. З 2005 року по 2006 рік грав за «Юніон» з Ла каламина і зіграв 27 матчів. Влітку 2006 року перейшов в німецьку «Алеманнія II», клуб виступав у оберліга Північного Рейну - Вестфалії. За рік Мутш провів 30 матчів і забив 4 голи.

Влітку 2007 року перейшов до швейцарського «Аарау». У чемпіонаті Швейцарії дебютував 22 липня 2007 року в домашньому матчі проти «Янг Бойз» (1:1), Мутш вийшов наприкінці матчу замість бразильця Карліньоса. У команді провів два роки і зіграв у Швейцарській Суперліги 56 матчів і забив 3 м'ячі.

У липні 2009 року перейшов до французького «Мец», по вільному трансферу. Клуб виступав у французькій Лізі 2. У сезоні 2009/2010 Мутш провів 32 матчі за «Мец», а клуб зайняв 4-е місце і не зміг вийти в Лігу 1.

Кар'єра в збірних

У 2005 році дебютував в офіційному турнірі УЄФА за молодіжну збірну Люксембургу до 21 року. У національній збірній Люксембургу дебютував 8 жовтня 2005 року в виїзному матчі проти Росії (5:1), Мутш вийшов на 80 хвилині замість Поля Манноне. Перший гол за збірну забив 19 листопада 2008 року в товариському матчі проти Бельгії (1:1), Маріо Мутш забив на 47 хвилині у ворота Сільвіо Прото.