Том Де Мюл: біографія

Том Де Мюл біографія, фото, розповіді - бельгійський футболіст, півзахисник клубу «Севілья»

бельгійський футболіст, півзахисник клубу «Севілья»

Том Де Мюл почав свою футбольну кар'єру у складі юнацької команди клубу «Жерміналь Беєрсхот», потім Том у віці 15 років потрапив у футбольну академію амстердамського «Аякса ». Дебют Тома в основній команді «Аякса» відбувся 25 січня 2004 року в матчі проти Нека, що завершився перемогою «Аякса» з рахунком 1:0, Том в матчі вийшов на заміну на 63-ій хвилині замість Віктора Сікори. Всього в чемпіонаті Нідерландів сезону 2003/2004 Де Мюл зіграв 2 матчі. У сезоні 2004/2005 Том зіграв 6 матчів і відзначився одним м'ячем, який Де Мюл забив 15 серпня 2004 року в матчі проти «Твенте», що завершився перемогою «Аякса» з рахунком 3:2.

У 2005 році Том був відданий в оренду клубу «Вітесс». Де Мюл дебютував за новий клуб 27 серпня 2005 в мате проти «АЗ», який завершився великою поразкою «Вітесс» з рахунком 5:0. Том в тому матчі вийшов на заміну на 46-ій хвилині, але через 35-й хвилині був замінений на Елдрідге Роера. Де Мюл швидко закріпився в основному складі, відігравши в сезоні 2005/2006 27 матчів і забивши 2 м'ячі. Після закінчення оренди Том повернувся в «Аякс» і отримав місце в основному складі. У сезоні 2006/2007 Де Мюл зіграв 28 матчів і забив 4 м'ячі. Всього у складі «Аякса» Том зіграв 36 матчів і забив 5 м'ячів.

У 2007 році Де Мюл перейшов до іспанської «Севільї», яка заплатила близько 5 млн євро. У складі "Севільї" Том став володарем суперкубку Іспанії в 2007 році. У «Севільї» Де Мюл рідко потрапляв до основного складу команди і в січні 2009 року Том на правах оренди перейшов у бельгійський «Генк», за чотири місяці Де Мюл провів за в чемпіонаті 13 матчів і забив 4 м'ячі, а також став володарем кубка Бельгії .

У національній збірній Бельгії Том дебютував 2 червня 2007 року в матчі проти збірної Португалії, Де Мюл на 61-ій хвилині вийшов на заміну замість Франсуа Стершеля, матч завершився ураженням Бельгії з рахунком 2:1.

У 2008 році Том у складі олімпійської збірної Бельгії брав участь на Літніх Олімпійських іграх 2008, на яких його збірна посіла четверте місце.