Дітер Мюллер: біографія

Дітер Мюллер біографія, фото, розповіді - німецький футболіст

німецький футболіст

Він народився в родині футболіста Хайнца Кастера, що виступав за «Санкт Паулі». Прізвище свого прийомного батька Мюллера він узяв лише в 1973 році.

У німецькій Бундеслізі Дітер Мюллер зіграв 303 матчі і забив 177 голів, що дозволило йому розташуватися на 7 місці в рейтингу кращих бомбардирів Німеччині.

Його професійна кар'єра почалася в 1972 році в клубі «Кікерс», де він виступав ще маючи прізвище свого рідного батька Кастер. За сезон він провів лише два матчі і в 1973 відправився в «Кельн» вже під прізвищем Мюллер.

З «Кельном» Дітер два рази був володарем кубка і один раз чемпіоном Німеччини. Особливою його заслугою були шість забитих м'ячів (на 12, 23, 32, 52, 73 і 85-й хвилині) в матчі проти «Вердера» (підсумковий рахунок 7:2). Відеозаписи цього матчу відсутні, так як телеоператори оголосили страйк у цей день. У тому ж сезоні Мюллер став кращим бомбардиром Німеччини (24 голи в 33 матчах). Кращим бомбардиром він був і в попередньому сезоні (34 голи в 34 матчах). В кінці року Дітер був обраний читачами кельнської газетиExpressкращим бомбардиром століття.

Після виходу з «Кельна» Мюллер грав у «Штутгарті», французькою «Бордо», швейцарському «Грассхопперс» , потім повернувся до Німеччини де підписав договір з «Саарбрюккеном». Свою кар'єру Дітер закінчив у своєму рідному Оффенбаху, граючи за свій перший клуб «Кікерс».

Кар'єра в національних збірних

У збірній Мюллер дебютував на Євро 1976, де він зіграв значну роль в тому що німці дійшли до фіналу. У матчі проти Югославії, коли німці програвали 1:2, Дітер вийшов на заміну і забив три голи, що дозволило Німеччині перемогти 4:2 в овертаймі.

Продовженню успішної кар'єри Мюллера в збірній перешкодили його розбіжності з тодішнім тренером Хельмутом Шеном.

• 1975 - друге місце в рейтингу кращих бомбардирів (після Юппа Хайнкес) з 24 голами.
  • 1978 - золотий дубль ( переможець чемпіонату Німеччини і володар Кубка Німеччини) з «Кельном».
  • 1976 - друге місце на чемпіонаті Європи 1976.
  • 1985 - чемпіон Франції з «Бордо».
  • 1978 - кращий бомбардир чемпіонату Німеччини з 24 голами.
  • 1976 - кращий бомбардир чемпіонату Європи 1976 з 4 голами.
  • 1977 - кращий бомбардир чемпіонату Німеччини з 34 голами.
  • 1977 - володар Кубка Німеччини з «Кельном».
  • 1984 - чемпіон Франції з «Бордо».
  • Друге місце в рейтингу кращих бомбардирів в історії Кубка УЄФА (після Хенріка Ларссона) з 29 голами (у Ларссона 31).