Самір Насрі: біографія

Самір Насрі біографія, фото, розповіді - французький футболіст алжирського походження, півзахисник

французький футболіст алжирського походження, півзахисник

Клубна кар'єра

В основній команді «Марселя» Самір Насрі дебютував у сезоні 2004/2005. Він зіграв 13 ігор, в 11 з них він виходив на заміну, і забив всього 1 гол, але все ще було попереду, оскільки в тому сезоні йому було всього лише 17 років. У наступному році на його рахунку було 2 голи у всіх змаганнях. Але в тому сезоні він отримав багатий досвід гри в Кубку УЄФА і Кубку Інтертото. У сезоні 2006/2007 Насрі забив свій перший гол у Чемпіонаті Франції 29 квітня 2007 року в матчі проти «Сошо».

20 травня 2007, Самір Насрі був названий кращим молодим гравцем чемпіонату Франції, випередивши Джиммі Бріана, Каріма Бензема і Дімітрі Пайєт. Також Насрі був названий вболівальниками гравцем року в Марселі. Він отримав 62% голосів.

У сезоні 2008/2009 Насрі забив свій перший гол у Чемпіонаті Англії 16 серпня 2008 року в матчі проти «Вест Бромвіч», який завершився з мінімальним рахунком 1:0. Цей гол став найпершим у новому сезоні Чемпіонату Англії і, відповідно, першим голом Арсеналу в сезоні 2008/2009.

За свою гру Самір вже отримав прізвисько «новий Зінедін Зідан».

Збірна

У збірній Франції Самір почав грати ще з юніорських команд. Насрі отримав перемогу на юніорському (U-17) Чемпіонаті Європи з футболу 2004 у складі збірної Франції. У фінальному матчі Самір забив переможний гол.

Свій перший виклик до основну команду він отримав у 2007 році. Дебют у збірній відбувся 28 березня 2007 року в домашньому матчі проти Австрії. Свій перший гол Насрі забив вже у своєму третьому матчі 6 червня 2007 року в ворота збірної Грузії в кваліфікаційному турнірі на ЄВРО 2008. 9 червня на ЄВРО 2008 у матчі c румунами Самір вийшов на заміну на 77-ій хвилині. Це було його перша поява за національну команду у великому турнірі. Матч закінчився з рахунком 0:0. Наступний матч групового раунду проти Нідерландів (поразка з рахунком 4:1) Насрі пропустив. У поєдинку проти Італії на 10-ій хвилині Самір Насрі був випущений на заміну замість Рібері, який отримав травму. Але через 15 хвилин через те, що центральний захисник французів Ерік Абідаль отримав червону картку, Насрі був замінений. У результаті матч закінчився поразкою французів з рахунком 0:2. Франція посіла останнє місце в своїй групі і припинила виступи на ЄВРО 2008.