Венусте Нійонгабо: біографія

Венусте Нійонгабо біографія, фото, розповіді - Бурундійський легкоатлет, що спеціалізувався в бігу на середні і довгі дистанції, єдиний олімпійський чемпіон в історії своєї країни

Народився на півдні Бурунді в сім'ї ветеринара і шкільної вчительки, що належать до племені тутсі. У 14 років почав займатися легкою атлетикою. У 1992 році став бронзовим призером чемпіонату світу серед юніорів в бігу на 1500 метрів. На цій же дистанції виграв кілька престижних турнірів і завоював третє місце на дорослому Чемпіонаті світу 1995 року в Гетеборзі.

Проте через жорстку конкуренцію серед бігунів-средневіков на Олімпійських іграх 1996 року вирішив виступати на більш довгій дистанції 5000 м. Вийшовши на старт цієї дисципліни лише втретє у житті, він приніс Бурунді першу золоту медаль на першій же Олімпіаді, в якій представники цієї країни брали участь.

Травми, які переслідували Венусте після його тріумфу в Атланті , призвели до того, що на наступній Олімпіаді в Сіднеї він посів лише 15-е місце в півфіналі і незабаром після цього завершив кар'єру.

Після відходу із спорту Нійонгабо працював в італійському підрозділі компанії Nike, іноді беручи участь у аматорських забігах.