Маркус Німела: біографія

Маркус Німела біографія, фото, розповіді - фінський автогонщик, в даний момент виступає в Чемпіонаті Атлантики в Північній Америці

Картинг

У 1998 Німела виграв фінський чемпіонат юніорів з картингу, набравши максимум можливих очок. У 2001 він отримав травму лівої руки, катаючись на сноуборді перед стартом сезону, через це він не зміг нормально прийняти участь у світовому чемпіонаті Формули-А. Він виграв одну гонку в якій взяв участь, керуючи практично однією рукою проти кращих картингістів Фінляндії (ICA).

У наступному році Німела став чемпіоном фінської Формули-А. Він встановив якнайшвидший час з першої спроби на першому етапі в Європейському чемпіонаті. Він також був кваліфікований в світовому кубку, але в результаті з-за механічних проблем зійшов. У 2003, через аварію в гонці світового чемпіонату, Німела не міг сідати за кермо протягом трьох місяців. Він повернувся в світовий чемпіонат і завершив його на п'ятому місці.

Серії з відкритими колесами

Маркус став чемпіоном Фінляндії, Швеції, а також переможцем чемпіонату Формула-Форд STCC. Він лідирував у скандинавському чемпіонаті перед останнім етапом, але через пропуску останнього етапу фінішував на другому місці. Він був висунутий на звання "Young Champion" фінської ASN. Він тестував болід Формули-БМВ і був найшвидшим на кількох неофіційних тестах.

Маркус завершив сезон на сьомій позиції особистого заліку Британської Формули-Рено з однією перемогою і поул-позицією. Більшість аварій приводили до пошкодження боліда (у 12 з 20 гонок). Він також зайняв п'яте місце у зимовій серії Британської Формули-Рено, він був третім за кваліфікаціями в чемпіонаті (3-е, 4-е, 9-е і 3-е місця).

У Єврокубку Формули- Рено він стартував шість разів кращим результатом стало друге місце на Хунгарорінгу, в той час як в азіатській серії, він провів чотири гонки два рази переміг і заробив одне друге місце. Своєї третьої перемоги він був позбавлений за фальстарт. Німела перейшов в команду BCN Competicion для виступу в серії GP2 і замінив там Сакон Ямамото, який перейшов у Формулу-1. У першій гонці на Хунгарорінгу йому довелося зійти, коли його ліве плече несподівано захворіли після 11 кіл, через це він пропустив три гонки.

У сезоні 2008 Німела виграв Чемпіонат Атлантики з командою Brooks Associates після перемоги на двох останніх гонках сезону.

Фінн захищає своє звання в чемпіонаті Атлантики, цього разу виступаючи за Newman Wachs Racing.