Ален Н'конг біографія, фото, розповіді - футболіст збірної Камеруну і мексиканського клубу «Індіос»

футболіст збірної Камеруну і мексиканського клубу «Індіос»

Футбольна біографія

Клубна

Виступати на професійному рівні почав у клубі вищої ліги чемпіонату Камеруну «Канон». Провів у команді 3 сезони. У 1999 році в складі команди виграв Кубок Камеруну.

Влітку 2000 року перейшов в португальський клуб «Фреамунде», що виступав у другій за значимістю лізі Португалії. Після закінчення сезону повернувся в «Канон», за який виступав протягом сезону. У складі клубу став чемпіоном Камеруну.

Влітку 2002 року перейшов в уругвайський клуб «Вілья Еспаньола», що виступав у другому уругвайському дивізіоні. Грав у команді до грудня.

У грудні 2002 року перейшов в іспанський «Лас-Пальмас». За підсумками чемпіонату «Лас-Пальмас» посів п'яте місце в Сегунді.

З літа 2003 року Н'Конг - гравець португальського клубу «Пасуш де Феррейра». За підсумками сезону 2003/04 «Пасуш де Феррейра» зайняв 17-е місце і вибув до Ліги де Онра.

Влітку 2004 року переїхав до Уругваю, ставши гравцем клубу «Насьональ». Провівши 10 ігор і забивши один гол, виграв апертуру чемпіонату Уругваю.

З січня 2005 року Ален - гравець команди «Колорадо Репідз», виступає в MLS. Грав за команду протягом 3-х сезонів.

У сезоні 2005 року клуб зайняв третє місце у Західній конференції та отримав право грати в плей-офф Кубка MLS. У відповідному матчі проти «Далласа», Н'Конг на 58-ій хвилині отримав червону картку, залишивши свою команду в меншості. Обидві гри завершилися внічию, по пенальті 5:4 переміг «Колорадо Репідз». У Селед раунді команда поступилася клубу «Лос-Анджелес Гелаксі».

У сезон 2006 року команда зайняла 4-е місце у своїй конференції і в плей-офф знову грала з «Далласом». Знову результат двухраундового протистояння вирішила серія пенальті - 5:4 переміг клуб «Колорадо Репідз». У наступному раунді команда поступилася клубу «Х'юстон Динамо».

У сезоні 2007 року був перетворений формат проведення чемпіонату США. «Колорадо Репідз» зайняв 4-е місце у своїй конференції, але це результат виявився 10-м у зведеній підсумковій таблиці чемпіонату і в плей-офф команда не потрапила.

Влітку 2007 року Н'Конг став гравцем мексиканського клубу «Атланті». У 2007 році клуб переїхав з Мехіко в Канкун. Дебютував 4 серпня 2007 проти клубу «Ягуарес». Перший гол забив у ворота «УНАМ Пумас» 11 серпня 2007 року. Цей гол виявився переможним для «Атланті». Крім того, це був перший гол «Атланті» на своєму новому стадіоні «Андрес Кінтана Роо». У матчі проти «УНАМ Пумас» Алан, забивши гол на 5-ій хвилині, на 87-ій хвилині отримав червону картку. У складі команди футболіст виграв апертуру 2007 року.

У січні 2008 року Н'Конг на правах вільного агента перейшов в клуб другого дивізіону «Леон». Не зіграв за команду жодного матчу. У липні 2008 року отримав статус вільного агента і займався пошуком клубу.

Влітку 2008 року він був на перегляді в клубах «Сатурн» і «Рубін». Але жодному клубу не підійшов.

З листопада 2008 року був гравцем французького клубу «Булонь», що виступає в Ligue 2. Перший матч за клуб провів 8 листопада 2008 проти команди «Аяччо». Перший гол - 6 лютого 2009 року у ворота клубу «Мец». Гол, забитий на 90-ій хвилині, дозволив команді завершити матч внічию 1:1. Гравець в сезоні 2008/09, в основному, виходив на заміну. Команда, зайнявши третє місце, отримала право виступати у вищій лізі французького чемпіонату.

26 червня 2009, на правах вільного агента, перейшов в мексиканський клуб «Індіос», що виступав у вищій лізі. Перший матч за команду провів 25 липня 2009 проти клубу «Монтеррей».

Збірна Камеруну

За збірну виступає з 2001 року.

У її складі брав участь у фінальному раунді Кубка африканських націй 2008 року. Забив переможний гол у півфінальному матчі проти команди Гани. У фінальному матчі камерунці поступилися 0:1 єгиптянам.