Франсуа Омам-Бійік: биография

У лютому 1998 уклав контракт з клубом Серії А «Сампдорія». Перший матч у вищій лізі чемпіонату Італії провів 11 лютого 1998 проти команди «Аталанта». Всього в сезоні 1997/98 провів 6 матчів, виходячи на заміну. «Сампдорія» фінішувала на 9-му місці.

У липні 1998 року Омам-Бійік повернувся до Мексики, ставши гравцем команди «Атланті». Грав за команду до кінця 1998 року.

У січні 1999 року перейшов в іншу мексиканську команду «Пуебла». У команді провів півроку.

У липні 1999 року уклав контракт з клубом французької Ліги 2 «Шатору». Грав за команду в трьох іграх, виходячи на заміну. ??

Влітку 2000 року завершив професійну кар'єру. В даний час живе в місті Коліма в Мексиці.

Збірна Камеруну

За збірну Камеруну виступав з 1986 року.

У 1988 році грав за збірну у фінальній стадії розіграшу Кубка африканських націй. Провів 27 хвилин у матчі проти Єгипту. Перемігши у фіналі збірну Нігерії, камерунці вдруге у своїй історії стали володарями Кубка африканських націй.

Кубок африканських націй 1990 збірна Камеруну провела невдало, посівши третє місце в групі. Омам-Бійік грав у всіх трьох матчах групового турніру.

Влітку 1990 року камерунці вдруге у своїй історії приймали участь у фінальній стадії чемпіонат світу. Збірна стала першою африканською збірною, що вийшла в 1 / 4 фіналу. Омам-Бійік забив перший гол чемпіонату, головою забивши м'яч у ворота збірної Аргентини. Матч закінчився з рахунком 1:0.

У 1992 році грав у 4-ох іграх з 5-ти своєї збірної на Кубку африканських націй. У матчі групового турніру забив гол у ворота збірної Заїра, встановивши остаточний рахунок 1:1. Камерунці в півфіналі по пенальті поступилися збірної Кот-д'Івуара 1:3. У Камеруну не забили післяматчеві пенальті Маканакі, Омам-Бійік і Белл. У матчі за третє місце, в якому камерунці поступилися нігерійцям, Омам-Бійік не грав.

На чемпіонаті світу в 1994 році збірна Камеруну виступила невдало, посівши останнє місце в групі. Омам-Бійік грав у всіх трьох матчах своєї збірної. У матчі проти шведів на 46-ій хвилині зробив рахунок 2:1 на користь своєї збірної. Гра завершилася з рахунком 2:2.

У 1996 році в четвертий раз грав на Кубку африканських націй. Посівши третє місце у групі, збірна припинила участь на стадії групового турніру. Франсуа грав у всіх іграх. У другій грі проти збірної Єгипту на 36-ій хвилині відкрив рахунок, забивши пенальті. Камерунці перемогли з рахунком 2:1. У третій грі проти збірної Анголи на 25-ій хвилині відкрив рахунок. Підсумок - 3:3.

На чемпіонаті світу 1998 року камерунці виступили також, як і в 1994 році - останнє місце в групі. На цей раз Франсуа Омам-Бійіку відзначитися не вдалося.