Про знаменитості
Наталія Петрівна Осипова: біографія
День народження 18 травня 1986
російська артистка балету, прима-балерина Большого театру
Біографія
Навчалася в Московської державної академії хореографії (клас ректора Марини Леонової). Після закінчення в 2004 році увійшла до балетної трупи Великого театру, дебютував 24 вересня 2004. C 18 жовтня 2008 року - провідна солістка Великого театру, з 1 травня 2010 року - прима-балерина. Репетирує під керівництвом народної артистки СРСР Марини Кондратьєвої.
У 2009 році, за рекомендацією Ніни Ананіашвілі, стала запрошеної балериною Американського балетного театру (Нью-Йорк). У 2010 році відбулися дебюти в Гранд Опера (Клара в "Лускунчика", Балерина в "Петрушці") і Ла Скала (Кітрі у "Дон Кіхоті"). Двічі брала участь у міжнародному балетному фестивалі "Маріїнський", виконавши партії Кітрі в балеті "Дон Кіхот" і Жизелі в однойменному балеті.
Творчість
У Великому театрі виконувала партії:
- першого варіація у гран па («Дон Кіхот» Л. Мінкуса, хореографія М. Петіпа, О. Горського в редакції А. Фадеечева)
- солістка («Середній дует» на музику Ю. Ханон, хореографія А. Ратманського)
- Одаліска («Корсар» А. Адана, хореографія М. Петіпа, постановка і нова хореографія А. Ратманського і Ю. Бурлаки)
- вставне па-де-де («Жизель» А. Адана, хореографія Ж. Кораллі, Ж. Перро, М. Петіпа в редакції Ю. Григоровича)
- солістка («Гра в карти» І. Стравінського в постановці А. Ратманського)
- Медор («Корсар»)
- солістка в балеті «Пассакалія» (на музику А. фон Веберна, хореографія Р. Петі)
- солістка («Клас-концерт» на музику О. Глазунова, А. Лядова, А. Рубінштейна, Д. Шостаковича, хореографія А. Мессерера)
- Солістка канкану («Паризьке веселощі» на музику Ж. Оффенбаха в обробці М. Розенталя, хореографія Л. Мясіна)
- Іспанська лялька («Лускунчик» П. Чайковського, хореографія Ю. Григоровича)
- друга варіація в картині «Тіні» («Баядерка» Л. Мінкуса, хореографія М. Петіпа в редакції Ю. Григоровича)
- солісти вальсу, Осінь («Попелюшка» С. Прокоф 'єва, хореографія Ю. Посохова, режисер Ю. Борисов)
- Нікія («Баядерка»)
- солістка III частини («Симфонія до мажор» на музику Ж. Бізе, хореографія Дж. Баланчина)
- Класична танцівниця («Світлий струмок »Д. Шостаковича у постановці А. Ратманського)
- пари в червоному (« Російські сезони »на музику Л. Десятникова в постановці А. Ратманського)
- Гамзатті (« Баядерка ») - дебют відбувся на гастролях театру в Монте-Карло
- Есмеральда («Есмеральда» Ц. Пуні, хореографія М. Петіпа, постановка і нова хореографія Ю. Бурлаки, В. Медведєва)
- Жанна («Полум'я Парижа» Б. Асаф 'єва у постановці А. Ратманського з використанням хореографії В. Вайнона)
- друкарки («Болт» Д. Шостаковича у постановці А. Ратманського)
- Сванільда ??( «Коппелія» Л. Деліба, хореографія М. Петіпа та Е. Чекетті, постановка і нова хореографічна редакція С. Віхарева)
- Ненсі («Сильфіда» Х. Левеншелля, хореографія А. Бурнонвіля в редакції Е. М . фон Розен)
- варіація (Велике класичне па з балету «Пахіта» Л. Мінкуса, хореографія М. Петіпа, постановка і нова хореографічна редакція Ю. Бурлаки)
- солістка («Серенада »на музику П. Чайковського. хореографія Дж. Баланчина)
- Манька Фарт (« Болт »Д. Шостаковича у постановці А. Ратманського)
- солістка (« У кімнаті нагорі »Ф. Гласса, хореографія Т. Тарп)
- Легковажність («Ознака» на музику П. Чайковського, хореографія Л. Мясіна)
- Сильфіда («Сильфіда» Х. С. Левенскольда, хореографія А . Бурнонвіля в редакції Й. Кобборга)
- Іспанська наречена («Лебедине озеро» П. Чайковського у другій редакції Ю. Григоровича, використані фрагменти хореографії М. Петіпа, Л. Іванова, О. Горського)
- Жизель («Жізель» А. Адана, хореографія Ж. Кораллі, Ж. Перро, М. Петіпа в редакції Ю. Григоровича)
- Гірчичне зерно («Сон в літню ніч» на музику Ф . Мендельсона-Бартольді і Д. Лігеті у постановці Дж. Ноймайер)
- чотири дріади, Кітрі («Дон Кіхот»)
- Рамзея, Аспіччія («Дочка фараона» Ц. Пуні в постановці П. Лакотта за М. Петіпа)
- Попелюшка («Спляча красуня» П. Чайковського, хореографія М. Петіпа в редакції Ю. Григоровича)
- одинадцятий вальс («Шопеніана» на музику Ф. Шопена, хореографія М. Фокіна)
крім того виконала партію Клари в балеті "Лускунчик" в ред. Р. Нурієва, партію Аврори в балеті "Спляча красуня" в ред. Маккензі, партію Джульєтти в балеті "Ромео і Джульєтта" в ред. К. МакМіллана
Нагороди та премії
- 2010 - Міжнародна балетна премія Dance Open в номінації «Міс Віртуозність»
- 2003 - Гран-прі Міжнародного балетного конкурсу «Приз Люксембургу».
- 2008 - премія Леоніда Мясіна (Позітано, Італія), у категорії «За значущість таланту»
- 2008 - премія «Золота маска» за виступ в балеті « У кімнаті нагорі »Ф. Гласса у постановці Твайла Тарп (сезон 2006/07)
- 2008 - нагорода National Dance Awards Critics 'Circle (Великобританія)
- 2005 - III премія Міжнародного конкурсу артистів балету та хореографів у Москві
- 2008 - Національна танц-премія Круга критиків (краща балерина у розділі «Класичний балет»)
- 2009 - Спеціальна премія журі «Золотої маски» - за кращий дует у балеті «Сильфіда» (разом з В'ячеславом Лопатіним)
- 2009 - приз Міжнародної асоціації діячів хореографії «Benois de la Danse» за виконання партій Сильфіди, Жизелі, Медор в «Корсарі» і Жанни в «Полум'я Парижа »
- 2007 - приз журналу« Балет »« Душа танцю »в номінації« Висхідна зірка »