Алекс О  'Брайен біографія, фото, розповіді - американський професійний тенісист, колишня перша ракетка світу в парному розряді

американський професійний тенісист, колишня перша ракетка світу в парному розряді

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри

За чотири роки навчання в Стенфорді, де він отримав перший вчений ступінь з американістики, Алекс О'Брайен чотири рази обирався до символічної любительську збірну США в парному розряді і тричі - в одиночному. У 1992 році він виграв студентський (NCAA) чемпіонат США та Канади в одиночному, парному та командному розрядах. До цього моменту він уже почав виступати в професійних турнірах, першим з яких став «челленджер» в Нью-Хейвені у липні 1991 року. Після закінчення університету О'Брайен почав виступати в ранзі професіонала. У липні 1992 року він виграв «челленджер» в Ептосе (Каліфорнія) в одиночному і парному (з Полом Аннаконом) розрядах, а у вересні повторив цей подвійний успіх в Монтерреї.

Вже в лютому 1993 року О'Брайен увійшов до числа ста найсильніших тенісистів світу згідно з рейтингом АТР, але до кінця року в першій сотні втриматися не зумів і закінчив сезон за її межами. У парах він наблизився впритул до першої сотні в листопаді, але так і не зумів до неї увійти, хоча і дійшов до чвертьфіналу турніру АТР вищої категорії в Монреалі, перемігши з Джаредом Палмером таких сильних суперників, як Рік Ліч і Байрон Блек. Вже на початку січня наступного року на Оаху він вийшов з Джонатаном Старком у фінал свого першого турніру АТР і увійшов до сотні найсильніших у парному розряді, а в серпні в Цинциннаті з Сендоном Столл виграв турнір вищої категорії, перемігши по шляху першу пару світу - Старка і Байрона Блека. Після цього він увійшов вже до числа п'ятдесяти кращих тенісистів в парному розряді, а закінчив сезон на 25-му місці в рейтингу. В одиночному розряді його успіхи були набагато скромніше, і вищими досягненнями сезону для нього стали півфінал у Мемфісі і чвертьфінал в Цинциннаті. Тим не менш, він закінчив рік у числі ста кращих і в одиночному розряді. У 1995 році всі основні успіхи О'Брайена припали на парний розряд, де, не вигравши жодного турніру, він зі Столл тричі дійшов до фіналу, в тому числі і на Відкритому чемпіонаті США, де в третьому колі вони перемогли першу пару світу, Паула Хархейса і Якко Елтінга.

1996-1999

У 1996 році партнером О'Брайена став канадець Себастьєн Ларо, з яким вони вже на початку сезону дійшли до фіналу на Відкритому чемпіонаті Австралії. У подальшому вони дійшли до чвертьфіналу на Відкритому чемпіонаті США і виграли турнір вищої категорії в Штутгарті, забезпечивши собі участь у чемпіонаті світу АТР - підсумковому турнірі року. Там вони здобули дві перемоги в групі, в тому числі і над першою парою світу Тоддом Вудбрідж і Марк Вудфорд, виграли півфінальний матч і лише у фіналі, де вдруге зустрілися з «Вудіз», поступилися їм. В одиночному розряді О'Брайен, що займав 169 сходинку в рейтингу, виграв турнір АТР у Нью-Хейвені, здобувши по ходу перемоги над Арно Бечем, двадцятою ракеткою світу, і Євгеном Кафельникова, четвертим у світі. Перемога дозволила йому піднятися в рейтингу на 93 місця, а після виходу у фінал «челленджера» в Монтерреї він увійшов до числа 50 кращих в одиночному розряді.

У січні 1997 року Ларо і О'Брайен вдруге поспіль вийшли у фінал Відкритого чемпіонату Австралії, де їх знову зупинили Вудбрідж і Вудфорд. Після цього О'Брайена запросили до збірної США на матч Кубка Девіса, але в парі з Річі Ренебергом він програв суперникам із Бразилії. На командному Кубку світу його партнером був Старк, але навіть у такому складі вони програли два матчі з трьох. Зате з Ларо він продовжував перемагати: до кінця сезону вони ще сім разів побували у фіналах, вигравши два з них. Після фіналу Відкритого чемпіонату Італії в травні О'Брайен увійшов до десятки кращих гравців у парному розряді. Незабаром після цього він досяг вищого в кар'єрі місця в рейтингу в одиночному розряді, піднявшись на тридцяту сходинку. В кінці сезону вони з Ларо другий рік поспіль участь у чемпіонаті світу АТР і на цей раз дійшли до півфіналу.