Мартін Палермо: біографія

Мартін Палермо біографія, фото, розповіді - аргентинський футболіст, нападник «Боки Хуніорс» і збірної Аргентини

аргентинський футболіст, нападник «Боки Хуніорс» і збірної Аргентини

Палермо починав професійну кар'єру за команду рідного міста «Естудіантес», в 1997 році він перейшов в «Бока Хуніорс», де домігся величезної популярності і великих досягнень. Він став кращим футболістом Південної Америки 1998 року, в 2000 році 2 його голи у ворота мадридського «Реала» дозволили здобути перемогу «Боке» в матчі за Міжконтинентальний Кубок. Палермо вже був гравцем збірної Аргентини, а роком раніше на Кубку Америки Мартін не зумів в одному з матчів реалізувати відразу 3 пенальті. Цей результат занесений до Книги рекордів Гіннесса.

Фанати «Боки Хуніорс» просто обожнюють Палермо, не тільки за його результативність, а й за здатність забивати найважливіші голи у ворота принципових суперників - клубу «Рівер Плейт». В його кар'єрі було два періоду, коли через травми він довго не міг грати у футбол - з листопада 1999 по травень 2000 року і з листопада 2001 по січень 2002.

24 лютого 2007 він забив, можливо , самий феноменальний гол у своїй кар'єрі - у ворота «Металіста». Підхопивши м'яч зі своєї половини поля, він просунувся вперед, завдав удару і забив гол з відстані в 61,2 метра. Через 2 тижні він зробив хет-трик у ворота клубу своєї молодості - «Естудіантес», матч закінчився з рахунком 3:1, але Палермо не святкував і не радів жодному з голів. У наступному турі, 18 березня, він забив 4 голи, цього разу вже у ворота найлютішого ворога «Естудіантес», «Хімнасія» з Ла-Плати. Матч закінчився перемогою «Боки» 5:1. Ще в 2007 році йому вдалося зробити покер в матчі з «Банфілд» 16 вересня.

4 жовтня 2009 Мартін знову забив неординарний гол: головою з відстані в 40 метрів він вразив ворота клубу «Велес Сарсфілд».

Восени 2009 року Мартіна закликали до збірної Аргентини, за яку він востаннє грав ще в минулому столітті. 10 жовтня 2009 у відбірковому матчі до ЧС-2010 проти Перу Мартін Палермо винагородив тренеру за довіру, забивши на третій доданій хвилині вирішальний гол і принісши своїй збірній перемогу з рахунком 2:1. У результаті Аргентина вийшла на 4-е місце в групі і утримала його, завдяки перемозі над Уругваєм. Це забезпечило їй прямий вихід на Чемпіонат світу з футболу в ПАР.

23 червня 2010 на чемпіонаті світу в ПАР у 3-му матчі групи В проти збірної Греції Мартін вийшов на поле, замінивши Дієго Міліто на 80-й хвилині, і через 9 хвилин зробив рахунок 2:0 на користь своєї збірної . Це був перший матч і перший гол для 36-річного Палермо на чемпіонатах світу.

13 грудня 2010 забив свій трьохсотого гол у своїй карьере.В матчі проти Хімнасія Ла-Плати.

Командні

• Рекопа Південної Америки (2): 2005, 2006
  • Переможець Кубка Лібертадорес (2): 2000, 2007
  • Міжконтинентальний кубок (1): 2000
  • Південноамериканський кубок (2): 2004, 2005
  • Чемпіон Аргентини у Другому Дивізіоні (1): 1994/95
  • Чемпіон Аргентини (5): 1998 (Апертура), 1999 (Клаусура), 2000 (Апертура), 2005 (Апертура), 2006 (Клаусура)

Приватні

• Кращий футболіст Міжконтинентального Кубку: 2000
  • Кращий бомбардир чемпіонату Аргентини (2): 1998 (Апертура) - 20 голів в 19 матчах; 2007 (Клаусура) - 11 голів в 16 матчах.