Олександр Васильович Привалов: біографія

Олександр Васильович Привалов біографія, фото, розповіді - відомий радянський біатлоніст
-

відомий радянський біатлоніст

Народився 5 серпня 1933 року, село п'ятницю Сонячногірського району Московської області. Закінчив ГЦОЛІФК, тренер-викладач. Виступав за «Динамо» (Москва). Заслужений майстер спорту СРСР. Заслужений тренер СРСР.

сільську школу після війни відновили. Там Саша Привалов почав займатися спортом. Йому дуже подобалося кататися на лижах. Спочатку на саморобних - з бочкових дощок, а потім привезли солдатські. Олександр Васильович і зараз із задоволенням згадує довгі лижні походи по прозорому льоду Істри - з зупинками, щоб розгледіти, що діється під водою.

Закінчивши школу, Саша Привалов поїхав до Москви, до тітки. Вона влаштувала його в училищі при м'ясокомбінаті. У вільний від занять час без діла Саша не сидів: грав в оркестрі на домрі, якийсь час ходив на бокс, але як тільки випав сніг, став на лижі. І вже до нового року здав норматив на перший розряд. «Першими великими змаганнями, які я виграв, був чемпіонат Москви 1957 року, - розповідає Олександр Васильович. - Я переміг у гонці на 30 км. Але я любив стріляти, тому незабаром перейшов в біатлон. І на перших же своїх змаганнях став другим, допустивши лише два промахи. Мене включили до збірної Радянського Союзу, і в 1958-му я поїхав на чемпіонат світу до Італії. Мені там страшно не пощастило. Дерев'яне ложе гвинтівки повело, а інший не було. До того ж напередодні пройшов дощ, і я біг по сніговій каші. Той чемпіонат світу виграв Володимир Меланьін, а я зайняв 11-е місце. Мені на міжнародній арені взагалі не щастило. Я стільки перемог всередині країни здобув, але олімпійським чемпіоном так і не став ».

На Олімпіаду в Скво-Веллі 1960 року, де вперше в програму був включений біатлон, Олександр Привалов їхав у чудовій формі. Але не впорався з емоціями: на останній «стійці» промахнувся тричі. «Мені по ходу дистанції кричали, що всі наші хлопці валяться, - згадує Олександр Васильович. - А чи потрібні медалі, країна сподівається. Загалом, я завівся і «насмикав». Якщо б я два рази промазав (за промах тоді покладався 2-хвилинний штраф), виграв би перегони. А так - тільки третій ".

У 1964 році в Інсбруку все було інакше. Кожен постріл Олександр Привалов, здавалося, вимучували. «За три дні до старту я на тренуванні занадто інтенсивно пройшов важкий підйом, а на наступний день не міг поворушити ні рукою, ні ногою, - пояснює Олександр Васильович. - Коли вийшов на старт перегонів, не відчував ні ходу, ні стрільби. А на фініші срібна медаль. Я так зрадів! »