Ален Марі Паскаль Прост: биография

1984-1987: Макларен-Порше

сезону 1984 року Прост розпочав з перемоги на Гран Прі Бразилії. Та перемога багато чого змінила для нього - вона зупинила нападки на гонщика в пресі, але найголовніше: французька публіка змінила ставлення до Просту після тієї гонки. У «Макларені» Прост знайшов, нарешті, дружню, але гранично професійну обстановку, якої йому так не вистачало в «Рено». Партнером Проста став Нікі Лауда, дворазовий чемпіон світу. При тому, що Ален Прост начисто обігравав свого партнера в кваліфікації, в чемпіонаті Ніки набрав більшу кількість очок за рахунок стабільності. Прост виграв сім Гран Прі, Лауда - п'ять. Тим не менше в загальному заліку Лауда випередив Проста. Щоб стати чемпіоном Алену не вистачило всього пів-очка. Цей розрив між першим і другим місцем у чемпіонаті до цієї пори залишається рекордно мінімальним. Все знову вирішувалося в останній гонці сезону - на Гран При Португалії в Ешторілі. Друге місце Лауди в підсумковому протоколі гарантувало йому титул. Тим не менш, після кваліфікації шанси Проста виглядали краще. Він ділив перший ряд стартового поля з Нельсоном Піке, тоді як Лауда кваліфікувався лише одинадцятим. У гонці Прост досить скоро вийшов в лідери, але Лауда був все ще далекий від заповітного другого місця. Австрієць зумів прорватися на третю позицію, показавши по ходу гонки найкраще коло, але відстань до який йде другим Менселла на «Лотос» залишалося занадто великим. Все йшло до того, що Ален Прост виграє свій перший чемпіонат, але за 18 кіл до фінішу Менселл помилився і вилетів з траси. Чемпіоном став Никі Лауда.

У 1985-му році Прост нарешті стає Чемпіоном Світу. На цей раз просто він розгромив свого партнера Лауду, весь сезон мучиться через проблеми з технікою. Головним суперником француза в той рік став Мікеле Альборето на Феррарі. Одне час італійський пілот навіть лідирував у загальному заліку, але п'ять поспіль сходів у п'яти останніх гонках сезону не залишили йому шансів. На Гран При Сан-Маріно Прост був дискваліфікований і позбавлений перемоги через те, що його болід, доїхали гонку на останніх краплях пального, виявився трохи легше, ніж це належить за регламентом. За спортивні досягнення Олену Просту в 1985-му році був вручений Орден Почесного легіону.

У 1986-му році Ален Прост став першим гонщиком з часів Джека Бребема, кому вдалося відстояти свій титул. Зробити це було зовсім непросто - фаворитами сезону вважалися Менселл та Піке на «Вільямс» з кращим формульним мотором «Хонда». Ще одним суперником Проста в 1986-му став Айртон Сенна на «Лотос». Але незважаючи на відчайдушну боротьбу молодого бразильця, вичавлювати зі своєї машини все можливе, на останньому в сезоні Гран Прі Австралії він міг претендувати лише на друге місце в загальному заліку. А за чемпіонської короною гналися Менселл, Піке і Прост.