П'єтро Рава біографія, фото, розповіді - аргентинський і італійський футболіст, лівий захисник
-

аргентинський і італійський футболіст, лівий захисник

П'єтро Рава народився 21 січня 1916 року в Кассіні, провінція Алессандрія, однак у досить юному віці він з родиною переїхав до Турина, в районКрусетта, що знаходиться на заході міста, де знаходилася велика кількість полів, але найпопулярнішим була поле «Дополаворо Ферроваріо», яке знаходилося на проспекті Парігі, за 100 метрів від будинку Рава, а батько П'єтро був начальником залізничної станції Порта Суса, якої і належало полі. А за 200 метрів від будинку Рави був проспект Марсільї, на якому знаходився стадіон клубу «Ювентус».

Оскільки поле «Дополаворо Ферроваріо» перебувало близько до стадіону «Ювентуса», на яке багато хто співробітники клубу бьянконері ходили на полі, щоб постежити за талановитими юнаками, серед них був Греппі, який був вражений рівнем гри Рава, який був швидкий і безстрашний на полі, цікаво, що вже через 5 хвилин від початку гри його обличчя ставало червоним і залишалося таким до кінця гри, в якої Рава не зупинявся ні на одну хвилину. Греппі, колишній керівником молодіжного складу «Юве» поспостерігав за гравцем ще кілька ігор, а потім запросив Раву спробувати себе у складі «Старої Синьйори». Там він провів кілька матчів і теоретичних занять з молодіжним складом команди, проте після цього, команда не пов'язувалася з П'єтро, а сам він подумав, що його вирішили не брати в клуб. Але Рава не здався і особисто поїхав до Арман, колишньому гравцеві, а нині тренеру команди, який переглянув футболіста і побачив у гравця майбутнє в «Ювентусі». Раву тимчасово відправили в клуб «Віртус», котра була дочірньою командою «Юве», де П'єтро тренувався і набирався навичок.

Влітку 1935 року, Рава повернувся в «Ювентус», його дебют сталося 3 листопада 1935 року в матчі з «Фіорентиною», Рава потрапив до складу завдяки травмі Вірджинія Розетти, чемпіона світу 1934 року в попередньому матчі з «Болоньєю», гра завершилася внічию 1:1. Наступний же матч Рава провів лише в лютому 1936 року, склавши тріо захисників з Розеттою і Фоні, «Юве» той матч виграв 3:0, після чого став гравцем основного складу клубу і навіть був викликаний Вітторіо Поццо на Олімпіаду в Берлін.

На Олімпійських іграх у італійців була важка сітка. Спочатку вони грали зі швидкісною та витривалою командою США, який став першим для Рави у футболці національної команди. США недолік техніки компенсувала жорсткістю, а іноді і грубістю, а на 53-й хвилині гри, арбітр вилучив Рава з поля, ненавмисно вдаривши прямою ногою Джорджа німчик в область плеча, проте через 5 хвилин італійці забили гол, який виявився єдиним у матчі. Незважаючи на видалення, Рава, завдяки існуючим тоді правилами, дискваліфікований не був і провів три решту гри, ставши золотим медалістом Олімпіади.

У 1936 році Розетта, головний конкурент Рави у складі бьянконері, вирішив завершити кар'єру, що відкрило «дорогу» для Рави до складу «Юве». З яким він вже через рік переміг у кубку Італії, в тому ж 1937 році, коли був завойований кубок, Рава дебютував у матчі за «неолімпійських» збірну Італії в матчі на кубок Центральної Європи проти команди Угорщини, в якому італійці перемогли 2:0. А в 1938 році Рава у складі національної збірної поїхав на чемпіонат світу, який розпочався свистом французьких глядачів у бік команди, чия країна пропагувала фашизм, але італійці стойческі сприйняли спіст натовпу, привітавши її традиційною піднятою правою рукою, а в матчі перемогла суперника, команду Норвегії , а потім перемогли господарів - французів, збірну Бразилії, а у фіналі - угорців, Рава був учасником всіх цих ігор.

Сезоні 1938-1939, що почався після чемпіонату світу, пройшов для Рава невдало, спочатку він був відсторонений на 3 матчі з клубу після поразки «Ювентуса» від «Луккезе» з рахунком 0:1. А 5 лютого 1939 Рава у матчі з клубом «Модена» Рава спеціально віддав два м'ячі суперникам, таким чином він почав страйк, вимагаючи підвищення зарплати, але «Ювентус» відповів на це відсторонивши гравця від участі матчів до кінця сезону.