Стефані Райс: біографія

Стефані Райс біографія, фото, розповіді - знаменита австралійська плавчиха, трикратна олімпійська чемпіонка ігор у Пекіні, призер чемпіонату світу в Мельбурні, рекордсменка світу на дистанціях 200 і 400 метрів комплексним плаванням
-

тренерів під керівництвом Майкла Бола в Брісбені.

Свою першу міжнародну перемогу Стеффані Райс отримала в Мельбурні на Іграх Співдружності. На дистанції 200 м комплексом Райс випередила олімпійських призерів Брук Хенсон і Лару Каррол, подолавши дистанцію за 2.12,90, перевищивши свій особистий рекорд на 1,19 секунд. Через пару днів вона фінішувала першою і на дистанції 400 м комплекс.

Дебютний чемпіонат світу склався для Стефані Райс досить успішно. Пропливши 200 м комплексом за 2 хвилини 11.42 секунди вона завоювала бронзову медаль, попутно скинувши секунду з рекорду Австралії. Першою фінішувала Американка Кеті Хофф, срібло дісталося спортсменці з Зімбабве Кірсті Ковентрі. Друга бронза чемпіонату дісталася Райс в запливі 400 м комплексом. В черговий раз вона перевищила особистий рекорд, зупинивши секундомір на 4 хвилинах 41,19 секундах.

2008

На національному відборі на Олімпійські ігри Стефані Райс встановила відразу два світові рекорди на дистанціях 200 і 400 метрів комплексним плаванням, показавши 2.08,92 і 4.31,46, відповідно. Стефані також відібратись до естафету 4х200 м вільним стилем.

На Олімпійських іграх у Пекіні перше олімпійське золото Райс стало першою для австралійців у Пекіні і чотирьохсот за весь час виступу Австралії на літніх Олімпійських Іграх. Вигравши 400 м комплексом з результатом 4.29,45, вона стала першою жінкою, яка змогла подолати рубіж у 4 хвилини 30 секунд на цій дистанції. 13 серпня на дистанції 200 м комплексним плаванням Стефані у фінішному спурті вирвала перемогу у Кірсті Ковентрі, поклавши в свою скарбничку другу золоту медаль. На наступний день в естафеті 4х200 м вільний стиль Райс завоювала третє у своїй кар'єрі олімпійське золото.

Приватне життя

У вересні 2010 року в своєму блозі в Твіттері після перемоги збірної Австралії з регбі над командою ПАР опублікувала повідомлення: «сосите, педики» (англ.«Suck on that faggots»), що відноситься до південноафриканським регбістам. Після цього, компанія Jaguar розірвала спонсорський контракт зі Стефані і зобов'язала повернути подарований їй Jaguar XF. Сама спортсменка після інциденту вибачилась і стерла запис із повідомленням. Колишній регбіст, гей Ян Робертс, за ці слова образив плавчиху, назвавши її «повної ідіоткою», а всіх, хто її підтримує, «ідіотами».