Аруна Бабангіда: біографія

Аруна Бабангіда біографія, фото, розповіді - нігерійський футболіст, півзахисник

нігерійський футболіст, півзахисник

У віці 7 років почав займатися футболом у школі «Шутінг Старз». У віці 13 років виїхав до Амстердама, де його талант відкрили скаути «Аякса». У юніорській команді забив 15 м'ячів у 30 матчах. В Амстердамі залишився всього на один сезон.

Скаути "Барселони" помітили його і він перейшов в одну з найвідоміших шкіл у Європі. У першій команді «Барси», дебютував у віці 15 років і 9 місяців у спарингу з «АГОВ Апелдорн», став наймолодшим гравцем в історії клубу. Потім він став наймолодшим гравцем в клубі, у якого була мінімальна заробітна плата в 5 млн доларів. В кінці літа 2002 року відправився в оренду в клуб Сегунди «Терасу», де провів 38 матчів і забив 5 м'ячів. Пізніше він грав в оренді в «Кадісе».

Влітку 2004 він розірвав довгостроковий контракт з «Барселоною» і почав пошук нового клубу. Він знайшов новий клуб, це був український клуб «Металург» з Донецька. Він зіграв тільки у 8 матчах і забив 2 голи («Волині» і «Металісту»). Бабангіда перервав суху серію «Металіста» на позначці в 455 хвилин.

Сезон 2005/06 почав у «Олімпіакосі» на правах вільного агента. Грав у Лізі чемпіонів проти «Удінезе», «Валенсії» і «Ліона». Він рідко забивав, але забив свій перший гол у Лізі чемпіонів у себе вдома проти «Ліона», на 3 хвилині; матч закінчився програшем 1:4.

Влітку 2007 приєднався до кіпрського «Аполлону» з Лімасола. Дебютував 1 вересня 2007 в матчі проти АЕЛа з Лімасола.

31 липня 2009 підписав контракт з «Кубанню», до складу якої було дозаявлений на наступний день - 1 серпня, тоді ж і дебютував за новий клуб, вийшовши на заміну у другому таймі виїзного матчу проти московського «Спартака». Всього за «Кубань» в тому сезоні провів 14 матчів у чемпіонаті, в яких забив 1 гол з пенальті.

У травні 2010 року було повідомлено, що Аруна перейшов у німецький «Майнц 05», з яким підписав трирічний контракт.

У збірній Нігерії дебютував 20 серпня 2003 року в товариському матчі проти збірної Японії в Токіо (0:3).