Ніл Робертсон біографія, фото, розповіді - австралійський професійний гравець у снукер
-

австралійський професійний гравець у снукер

Початок

Ніл Робертсон став захоплюватися снукеру ще в дитинстві, оскільки його батько був керівником снукерного залу в Ріндвуде. У віці 14 років він зробив свій перший сенчурі брейк, а в 17 років дійшов до третього кваліфікаційного раунду чемпіонату світу.

У липні 2003 року Робертсон здобув перемогу на юніорському чемпіонаті світу для гравців віком до 21 року, що проходить в Новій Зеландії. Завдяки цій перемозі він отримав уайлд-кард від WPBSA на участь у мейн-турі. У 2003 році він також виграв кваліфікаційний турнір за отримання уайлд-кард на Мастерс 2004, обігравши Джиммі Уайта з рахунком 6:2.

Сезон 2004/05

У сезоні 2004/05 він увійшов до топ-32. Протягом сезону йому вдалося вийти у фінальні стадії шести з восьми турнірів при тому, що в кожному з турнірів йому доводилося грати як мінімум 2 кваліфікаційні матчі. На чемпіонаті світу 2005 року Робертсон вийшов у фінальну стадію змагання, але в першому ж раунді програв Стівену Хендрі з рахунком 7:10. У березні 2005 року Робертсон та його земляк Квинтена Ханн вийшли до чвертьфіналу турніру European Open на Мальті, що стало першим подібним досягненням в історії рейтингових турнірів для Австралії.

Сезон 2005/06

У протягом сезону Робертсон продовжив прогресувати і в кінці його увійшов до топ-16. На чемпіонаті Великобританії він дійшов до чвертьфіналу, де програв Діну Джуньху. На чемпіонаті світу 2006 року він також дійшов до чвертьфіналу, де зустрівся з Гремом Дотто. По ходу матчу він програвав з рахунком 8:12, але, вигравши чотири фрейми підряд, зрівняв рахунок, хоча в підсумку програв вирішальний фрейм і весь матч - 12:13.

Сезон 2006/07

Успішним в кар'єрі Нілу Робертсона став сезон 2006/07. На Гран-прі-2006 він посів перше місце в своїй групі, програвши лише один матч, і вийшов до чвертьфіналу, де обіграв Ронні О 'Саллівана з рахунком 5:1. Так він вийшов у півфінал, ставши четвертим австралійцем, що дійшли до такої високої стадії в рейтинговому турнірі. У півфіналі він зустрівся з Аланом Макманус, якого обіграв з рахунком 6:2. У фіналі його суперником став Джеймі Коуп, якого Робертсон досить легко обіграв з рахунком 9:5 і завоював свій перший титул переможця рейтингового турніру.

Наступний великий успіх до нього прийшов уже досить скоро - на турнірі Welsh Open 2007. У чвертьфіналі турніру він обіграв Ронні О'Саллівана з рахунком 5:4, у півфіналі - Стіва Девіса з рахунком 6:3. У фіналі Робертсон зустрівся з Ендрю Хіггінсона. Після першої сесії він лідирував, 6:2, потім програв 6 фреймів поспіль, але зміг зібратися і в підсумку виграв матч з рахунком 9:8.

У цьому ж році він дійшов до другого раунду чемпіонату світу, де програв Ронні О'Саллівану, 10:13.

Сезон 2007/08

Сезон 2007/08 Робертсон почав невдало, вже на ранній стадії вибувши з трьох перших рейтингових турнірів, а також на турнірі Мастерс і Кубку Мальти. На турнірі Northern Ireland Trophy він зміг дійти до чвертьфіналу, обігравши Джеймі Коупа і Іaна Маккалоха. На чемпіонаті світу 2008 року він дійшов до 1 / 8 фіналу, де програв Стівену Магуайр, 7:13.

Сезон 2008/09

Як і в попередній рік, початок сезону 2008 / 09 було для Робертсона невдалим. Проте на чемпіонаті Бахрейну він зміг вийти у фінал, де в майже шестигодинному матчі обіграв Меттью Стівенса з рахунком 9:7.