Роналдо Луїс Назаріо де Ліма [1]: биография

8 липня, в перенесеному матчі 9-го туру чемпіонату Бразилії, «Корінтіанс» грав з «Флуміненсе». У цьому матчі Роналдо забив три голи, завдяки чому його команда перемогла з рахунком 4-2. Цей хет-трик став першим для Роналдо за останні 5 років і 23-м матчем, де «Зубастик» зміг відзначитися як мінімум тричі. Після даного матчу на рахунку Роналдо стало 14 голів у 22-х іграх, які він провів після повернення до Бразилії.

У березні 2010 року, після поразки «Корінтіанса» від «Пауліста», вболівальники команди стали кричати нецензурні кричалки про Роналдо, акцентуючи увагу на його вазі. За цей форвард показав непристойний жест уболівальникам. Пізніше він сказав, що його дії призначалися тільки одному з 20-ти шанувальників клубу.

26 липня, в матчі 14-го туру чемпіонату Бразилії проти «Палмейраса», Роналдо на 19-й хвилині матчу у боротьбі з суперником невдало впав на ліву руку, він одразу ж поскаржився на болі, і після огляду лікарями він був замінений. Пізніше стало відомо, що у Роналдо перелом. Для швидкості зрощення кісток було прийнято рішення провести операцію на руці. 29 липня, операція на руці була проведена. Метою операції було скорегувати положення 4-й і 5-й кісток зап'ястя, в руку була впроваджена пластина з 12-ма шурупами. Однак, термін відновлення Роналдо на полі був залишений той же - 5 тижнів. Через кілька днів, стало відомо, що Роналдо також була зроблена ліпосакція, але ця інформація офіційно не була підтверджена[немає в джерелі]. Пізніше стало відомо, що Роналдо вийде на поле 12 вересня проти «Корітіби», проте наприкінці серпня, лікар «Тімао» заявив, що вихід Роналдо на полі відкладається, як мінімум до 20 вересня. Відсутність Роналдо на полі серйозно позначилося на грі його клубу. Першу перемогу без Роналдо «Корінтіанс» здобув лише 16 серпня.

22 лютого 2010 Роналдо офіційно оголосив про завершення ігрової кар'єри в 2011 році з-за травм і проблем зі здоров'ям. Своєю останньою метою в футболі він назвав виграш Кубка Лібертадорес. При цьому, Роналдо продовжив контракт з «Корінтіансом» на рік.

n
«Я на два роки продовжив свій контракт з" Корінтіансом ". Буду грати до 31 грудня 2011 року, а потім закінчу з футболом. За цей час хочу допомогти "Коринтіанс" виграти якийсь трофей »
n

Збірна

Юнацька збірна

Роналдо дебютував за юнацьку збірну Бразилії (до 17-и років) в 1993 році. Перший матч він провів проти збірної однолітків з Аргентини, замінивши за 10 хвилин до кінця гри Бебето. Того року він провів 7 офіційних матчів за збірну, в яких забив 5 голів.

Збірна Бразилії

У 1994 році, Роналдо отримав виклик до основну збірну Бразилії і поїхав разом з командою на чемпіонат світу 1994 року. Тодішній головний тренер збірної Карлос Алберто Паррейра не дав «Зубастику» на тому чемпіонаті зіграти ні хвилини, незважаючи на те, що він піддавався критиці за таке ставлення до молодого гравця. Тим не менш, Роналдо завоював титул чемпіона світу.

У 1996 році, Роналдо відновлювався після операції на коліні і за прогнозами лікарів повинен був пропустити Олімпійські ігри в Атланті, які повинні були відбутися в липні. Однак, Роналдо пройшов інтенсивний курс фізіотерапії і був включений в Олімпійську збірну Бразилії. Враховуючи, що 19-річний нападаючий довго не мав ігрової практики, «Зубастик» не вважався важливим гравцем «Салесао». Роні отримав 18-й номер і перший матч групового етапу проти Японії Роналдо почав на лавці запасних, він вийшов на заміну на 72-й хвилині матчу, однак, це не врятувало його команду від поразки з рахунком 0-1. До другої грі проти Угорщини фізична форма бразильця покращилася, в цьому (і наступних матчах) Роналдо виходив в основному складі. Роні відкрив рахунок в матчі, що допомогло його команді перемогти. У третьому та заключному матчі групового раунду, Роналдо також вийшов в основі і забив єдиний гол, принісши Бразилії путівку в стадію плей-офф. У решти трьох матчах Роналдо відзначився тричі. Тим самим, «Зубастик» взяв участь у всіх п'яти матчах своєї команди, ставши одним з кращих гравців збірної, і завоював бронзову медаль змагань.