Стівен Рош біографія, фото, розповіді - колишній ірландський велогонщик
-

колишній ірландський велогонщик

Біографія

Стівен Рош народився в передмісті Дубліна, він був одним з п'яти дітей фермерів. Його молодший брат, Лоуренс, також став професійним велогонщиком, але менш успішним. У 1979 році Стівен брав участь в ірландській гонці R?s Tailteann: перемоги на двох етапах, в тому числі обробленні, принесли йому популярність. У наступному році ірландець поїхав до Франції, де виступав за аматорську команду «Athletic Club de Boulogne-Billancourt». У 1981 році Рош підписав професійний контракт з «Пежо» і виграв багатоденку Париж - Ніцца. Через 2 роки він став 3-м на чемпіонаті світу і вперше переміг на Турі Романдії, який він виграв і в наступному сезоні, виступаючи вже за «La Redoute». У 1985 році ірландець виграв етап на Тур де Франс і піднявся на подіум у Парижі. Але в листопаді Рош отримав травму коліна на велотреку, і наступний рік, у команді «Carrera», був зім'ятий.

1987 почався для Стівена вдало: він у рекордний втретє мав першість на Турі Романдії, виграв Вуельту Валенсії , а також показав високі результати в інших гонках. Капітаном його команди на Джиро д 'Італія був Роберто Вісентіні, захищав торішній титул. Однак Рош вважав свою форму більш придатною для боротьби за загальну перемогу, і, незважаючи на невдоволення команди, включився в неї. Ірландець та італієць по черзі захоплювали рожеву майку, причому Рош піддавався сильної обструкції. Проти нього ополчилися преса і місцеві вболівальники, навіть його команда організовувала погоні за відривом Роша. Активну допомогу в гонці відкинутого ірландцеві з його команди надавав лише бельгієць Едді Шепперс, а також гонщики «Panasonic», що тільки підсилювало критику з боку «Carrera». У результаті Вісентіні, вже програв психологічно і випав з першої трійки, не вийшов на старт оброблення останнього етапу, яку виграв Рош, і так лідирував у загальному заліку.

Тур де Франс 1987 проходив без лідерів гонки попередніх років: Бернар Іно завершив кар'єру, а Грег Лемонд примудрився отримати важкі вогнепальні поранення на полюванні. Серед велогонщиків, які бажали скористатися ситуацією, був і недавній тріумфатор Джиро Стівен Рош. На старт Тура, що почалося в Берліні, вийшло рекордну кількість учасників, 207, а сама гонка рясніла важкими гірськими етапами. Також пройшли 4 оброблення, відповідні Рошу. Він виграв оброблення на 10-му етапі, і випередив основних суперників на обробленні 18-го в Мон-Венту. Переможець цього етапу Жан-Франсуа Бернар наділ жовту майку, але через невезіння на 19-му віддав її Рошу. Гірський 20-й етап вінчав підйом Альп-д 'Юез, і ірландець віддав майку лідера гірникові Педро Дельгадо, сподіваючись повернути її в обробленні передостаннього етапу. 21-й етап став кульмінацією багатоденки. Рош атакував, але Дельгадо з допомогою команди наздогнав і скинув втомленого Роша, виграючи півтори хвилини за 5 кілометрів до фінішу. Однак Стівен ціною неймовірних зусиль фінішував безпосередньо за спиною іспанця, після чого приводився до тями киснем. На наступному, знову гірському, етапі ірландець відіграв декілька секунд, ніж збентежив Дельгадо. Рош обійшов суперника в обробленні і в'їхав на Єлисейські Поля тріумфатором. На подіумі Стівена зустрічав ірландський прем'єр-міністр Чарльз Хогі, а в Дубліні - парад. Рош є єдиним ірландцем, що перемагав в найпрестижнішій велогонці.