Петер Саган: біографія

Петер Саган біографія, фото, розповіді - словацька велогонщик, який виступає за команду «Liquigas-Doimo»
-

словацька велогонщик, який виступає за команду «Liquigas-Doimo»

Петер був останньою дитиною його батьків, у яких ще двоє синів і дочка. Середній син, Юрай, також став велогонщиком, і виступає в тій же команді, що й брат. Петер почав займатися велоспортом у 9 років у рідній Жиліні. Успішно виступаючи як на шосе, так і на пересіченій місцевості, в 2008 році він став чемпіоном світу серед юніорів з крос-кантрі. У 2010 році Саган отримав професійну ліцензію і підписав дворічний контракт з «Liquigas-Doimo», який у квітні був продовжений ще на рік. У січні словак стартував на Турі Даун Андер, де на другому етапі дуже невдало впав. Але і з 17 накладеними швами він двічі фінішував в першій п'ятірці до решти етапах. 10 березня Саган виграв свою першу гонку, 3-й етап Париж - Ніцца. А перемога на 5-му етапі дозволила йому виграти спринтерську класифікацію. На Турі Романдії Саган виграв один етап, і ще двічі фінішував другим. У травні він виграв два спринтерських фінішу на Турі Каліфорнії, де знову мав першість у заліку за очками. По ходу сезону Саган ще не раз фінішував у першій десятці престижних гонок, включаючи друге місце на Гран-прі Монреаля. Сезон 2011 словак планує почати класикою Мілан - Сан-Ремо.