Олег Саїтов: биография

У 1994 році, коли Саітову було 20 років, а за плечима - чималий список гучних перемог, його здолала «зоряна хвороба». Сьогодні Олег не любить говорити про той період - «тоді я дуже багато зробив такого, про що сьогодні просто неприємно згадувати». Уткін, бачачи, що з улюбленим учнем відбувається недобре, всіляко намагався «повернути його на землю», але безуспішно. У цьому ж році в Олега Саітова почався спад у спортивних досягненнях - на чемпіонаті Росії він посів лише 2 місце, а на іграх Доброї Волі, що проходили в Санкт-Петербурзі, задовольнявся лише 3 місцем. Шукати причини невдач у собі самому не хотілося - Олег був схильний звинувачувати у всьому навколишні обставини. Саме в цей час Саїтов познайомився з працями індуїстського філософа Ошо, які допомогли йому позбутися від «зіркової хвороби». Так Олег захопився східною філософією - випадок серед боксерів винятковий. Це вчення і до цього дня допомагає Олегу в його спортивній кар'єрі. У нього навіть є універсальний рецепт перемоги: «Коли я їду на великі турніри, намагаюся нікого не засуджувати і дарувати людям якомога більше любові та добра. А те, що ти робиш по відношенню до інших, обов'язково повертається до тебе ». Вчення ж Лазарєва допомагає Олегу Саітову підтримувати імідж самого спокійного і впевненого бійця Росії.

У 1995 році спортивна кар'єра Олега Саітова знову пішла в гору. На чемпіонаті Росії він зайняв 2 місце у ваговій категорії 67 кг. Відповідно, другим Олег йшов і в збірній Росії. Проте доля розпорядилася так, що на чемпіонат світу до Німеччини, до Берліна поїхав саме він. У Берліні Олег досить легко дійшов до фіналу, але не зміг обіграти кубинця, який переміг за очками. Між тим цей супербій телебачення транслювало на весь світ - легкий і маневрений стиль Саітова підкорив багатьох.

У 1996 році Олег Саїтов завоював 1 місце на чемпіонаті Росії, 3 місце на чемпіонаті Європи в Данії і відправився на свою першу Олімпіаду . У Атланту Саїтов їхав як на свято. Щоправда, думки про перемогу він навіть не припускав: «Я знав, що зможу спрацювати з людьми на рівних, обхитрити ... Але стати Олімпійським чемпіоном було для мене чимось нереальним, недосяжним». Не очікували від Олега Олімпійського золота і в збірній Росії. Найважчим для Саітова був перший бій - ще не прийшло відчуття рингу, так і боксувати довелося однією рукою - друга була розбита. Але, незважаючи ні на що, Олег Саїтов переміг у цьому бою і взяв вищу олімпійську нагороду у своїй вазі 67 кг. «Коли зрозумів, що я - чемпіон, в мені ніби вибухнула бомба радості», - згадував пізніше Олег. Саїтов чемпіон Олімпійських ігор в Атланті 1996 року під другій напівсередній вазі.

1997 ознаменувався для Олега перемогою на чемпіонаті Росії та чемпіонаті світу, що проходив у столиці Угорщини - Будапешті. На чемпіонаті світу Саїтов провів п'ять найскладніших боїв, у півфіналі завдав поразки триразовому чемпіону світу кубинцеві Ернандесу. У фінал же Олег вийшов з важкими травмами обох рук, але проявив мужність і все ж завоював золоту медаль. У 1998 році Олег Саїтов вирішив не зменшувати темпи і завоював золото на чемпіонаті Європи у Мінську.