Едвін ван дер Сар: биография

У матчі передсезонного туру Кубка Audi ван дер Сар травмував палець на руці, через що пропустив 12 Старовим матчів «Юнайтед» у сезоні 2009/10. 6 жовтня 2009 ван дер Сар вперше зіграв після травми у матчі резервного складу «Юнайтед» з «Евертоном». 17 жовтня він повернувся в основний склад, зігравши у матчі проти «Болтона», який завершився перемогою «Юнайтед» з рахунком 2:1. 21 листопада ван дер Сар знову отримав травму і вибув на 12 матчів, у тому числі з-за сімейних обставин (перед Різдвом у його дружини трапився крововилив у мозок). 16 січня 2010 він повернувся в команду, коли «Юнайтед» обіграв «Бернлі» з рахунком 3:0.

26 лютого 2010 ван дер Сар продовжив контракт з «Юнайтед» строком на один рік, до завершення сезону 2010/11.

Ван дер Сар був включений до складу національної збірної на чемпіонат світу-1994 в ролі дублера Еда де Гуя, проте вперше він зіграв за збірну через рік. 7 червня 1995 в Мінську матч відбіркового турніру чемпіонату Європи 1996 року в групі 5 Білорусія - Нідерланди несподівано завершився перемогою господарів 1:0. Автором першого гола у ворота дебютанта став Сергій Герасимець. Але з тих пір Ван дер Сар був першим номером команди на ЄВРО-1996, ЧС-1998, ЄВРО-2000, ЄВРО-2004, ЧС-2006 і ЄВРО-2008.

У чвертьфіналі ЧЄ-2004 парирував післяматчевий пенальті Улофа Мельберг, перервавши чорну смугу збірної Нідерландів в серії пенальті. На чемпіонаті світу 2006 року побив рекорд Франка де Бура за кількістю матчів за національну збірну.

У 2008 році об'віл, що завершить виступи за збірну після чемпіонату Європи. Восени через травми основного воротаря був викликаний в національну збірну під час відбіркового циклу ЧС-2010 і зіграв у двох матчах, не пропустивши в них голів.

Особливості гри

Ван дер Сар відіграє в сучасній манері, часто виходячи з воріт, і виконуючи по суті функції останнього захисника. Чудово грає ногами.

Приватне життя

З травня 2006 року одружений на Аннемарі ван Кестер (нід. Annemarie van Kesteren). Має двох дітей: сина Джої (Joe) і дочка Лінн (Lynn).

Особисті досягнення

• Рекордсмен в історії британських ліг за кількістю матчів поспіль без пропущених голів: 1311 хвилин (14 матчів)
  • Кращий воротар Європи: 1995, 2009