Марат Сафін Мубіновіч: биография

2003

На Australian Open Сафін отримав травму зап'ястя, тому знявся з турніру перед матчем третього кола з німцем Райнером Шуттлер, який потім сенсаційно потрапив у фінал турніру.
NВ середині лютого вперше після перерви вийшов на корт у Роттердамі і переграв бельгійця Ксав'є Малісса - 7-5, 6-3. Але жереб звів Марата і Євгенія Кафельникова вже в другому колі, і вперше з 1999 року перемогу в їх очних зустрічах здобув Кафельников - 4-6, 7-6, 6-4.
Nна турнірі в Дубаї також програв у другому колі , у боротьбі поступившись іспанцеві Томмі Робредо - 5-7, 6-4, 6-7.
nВ березні на супертурнірі Masters в Індіан-Уеллсі перемагає досить сильних гравців - австрійця Штефана Коубеком і австралійця Марка Філіппуссіса, але потім зіпсував здоров'я і з-за шлункової інфекції не зміг гідно протистояти 80-й ракетці світу американцеві Роббі Джинепрі - 0-6, 1-6. Так і не набравши форму, Марат програв у першому колі турніруMastersу Майамі італійцеві Давиду Сангінетті - 6-7, 5-7.
NВ чвертьфіналі Кубка Девіса проти збірної Аргентини Сафін на тренуванні вже в Аргентині послизнувся і серйозно підвернув праву щиколотку, тому був запасним. Без Марата збірна Росії на виїзді програла аргентинцям за всіма статтями - 0-5. .
NВесной Марат грав у фіналі турніру в Барселоні, по шляху до фіналу здолавши Гаудіо і Ферреро, але не дограв його проти Карлоса Мойї - 7-5, 2-6, 2-6, 0-3, відмову.
nПісля цього відносного успіху росіянин взяв участь у турнірі у Валенсії, але в першому ж колі поступився аргентинцеві Франка Сквіларі в трьох сетах - 4-6, 7-5, 2-6.
nОднім програшем справа не закон - Марат посилив отриману на Australian Open травму кисті руки, тому був змушений пропустити не тільки Відкритий чемпіонат Франції, а й Уїмблдон.
nна корт повернувся наприкінці липня на турнірі в Лос-Анджелесі, але поверненням це назвати не можна - у матчі проти маловідомого тенісиста з Індії, поступаючись 3-5 у першому сеті, Марат знявся, зрозумівши, що поспішив з поверненням на корт. Таким чином, росіянин пропустив і US Open, повернувшись до ладу лише на початку жовтня на рідній Кубка Кремля в Москві, де в першому ж колі поступився Уейну Блеку із Зімбабве - 4-6, 7-6, 4-6.
NПісля Москви був турнір у Ліоні, де Сафін поступився першому колі Фабрісу Санторо, потім турнірMastersу Мадриді, де знову росіянин програв у першій же грі - шведу Йонасу Бьоркману - 6-4, 5-7 , 4-6.
nВ домашньому турнірі Санкт-Петербурзі, Сафін в першому ж колі програв іспанцю Фернандо Вісенте - 7-6, 4-6, 3-6.
nТакім чином, враховуючи квітневе поразки від Мойї в Барселоні, Марат програв на турнірах ATP сім матчів підряд. Програвши в Санкт-Петербурзі, Марат не поїхав захищати свій титул у Парижі, впавши в рейтингу в кінець сотні.

2004

Сафіну знову не пощастило в фіналі Australian Open, на цей раз на його шляху став швейцарець Роджер Федерер (7-6, 6-4, 6-2).
nПісля цього на харді Марат грав невдало. Навесні, перейшовши на грунт, Марат дійшов до фіналу в Ешторілі, але вперше в кар'єрі поступився там аргентинцеві чолі - 7-6, 3-6, 3-6, а тиждень по тому в півфіналіMastersу Монте- Карло - іншому аргентинцеві Гильермо Коріі - 4-6, 6-1, 3-6.
nПісля цього результати ухучшілісь. На Відкритому чемпіонаті Франції Марат програв у четвертому колі турніру, а на Уїмблдоні - у першому ж колі. Тільки восени, набравши хорошу фізичну форму, Сафін переміг на двох турнірахMastersпоспіль - в Мадриді і в Парижі, причому в Парижі переміг вже втретє, повторивши таким чином рекорд Бориса Беккера. Правда, в цих турнірах не брав участь Федерер. Сезон закінчив на 4 місці в рейтингу ATP.