Едвін Баккер: біографія

Едвін Баккер біографія, фото, розповіді - колишній нідерландський футболіст, півзахисник

колишній нідерландський футболіст, півзахисник

У віці 18 років потрапив до основного складу «Аякса». Дебютував за команду 30 січня 1983 року в матчі 20-о туру чемпіонату Нідерландів проти «Гарлема». У грі Баккер з'явився на 72-й хвилині замість Мортена Ольсена, а вже через кілька хвилин він відзначився голом. Матч завершився домашньою перемогою амстердамців з великим рахунком 6:1, проте для Баккер ця гра стала єдиною в складі «Аякса».

Літом 1983 року Едвін отримав виклик до молодіжної збірної Нідерландів, яка мала виступити на Чемпіонаті світу в Мексиці. Від «Аякса» в збірну було викликано відразу кілька гравців: Гералд Ваненбург, Марко ван Бастен, Едвін Році, Рене Панхейс, Сонні Силою і Джон ван''т Схіп. За збірну на турнірі Баккер зіграв два матчі, проти Бразилії і СРСР. Саме в матчі проти збірної Радянського Союзу Баккер отримав серйозну травму - перелом ноги і розрив зв'язок щиколотки. Нідерландці змогла вийти з групи, але в 1 / 4 фіналу вони поступилися Аргентині з рахунком 2:1. Після першості континенту Едвін довгий час знаходився на лікуванні, а після відновлення грав тільки за другу команду «Аякса».

Влітку 1985 Баккер підписав трирічний контракт з «Гронінгеном». У складі клубу він відіграв три сезони, зігравши за цей час 39 матчів у чемпіонаті, у яких шість разів вражав ворота суперника. У сезоні 1986/1987 Едвін провів два матчі в Кубку УЄФА. Завершив футбольну кар'єру в 1990 році в «Харлеме».