Лавінія Мілошовічі: біографія

Лавінія Мілошовічі біографія, фото, розповіді - видатна румунська гімнастка, дворазова олімпійська чемпіонка, багаторазова чемпіонка світу та Європи

Лавінія народилася в місті Лугож. Має сербські корені, прізвище Мілошовічі - похідне від сербської прізвища Мілошевіч (серб. Мілошевіћ). C 6 років займалася спортивною гімнастикою. У 1991 році увійшла до складу національної команди і в тому ж році завоювала перше золото - в опорному стрибку на чемпіонаті світу в Дортмунді.

Роком пізніше Лавінія з блиском виступила на Олімпійських іграх 1992 року в Барселоні. Вона завоювала бронзу в абсолютній першості і срібло в командному турнірі, а також виступила в усіх чотирьох змаганнях на окремих снарядах. Вільні вправи Мілошовічі виграла з оцінкою 10,0 - це лише один з двох випадків отримання такої оцінки на Іграх в Барселоні і останній на даний момент випадок в олімпійській історії. Друге олімпійське золото Мілошовічі розділила з угоркою Генріеттою Онода в опорному стрибку. На брусах Лавінія стала четвертою, а змагання на колоді склалися для неї невдало, вона зірвалася зі снаряда. Чотири олімпійські медалі дозволили Мілошовічі увійти до списку найбільш титулованих спортсменів цих Ігор, більше чотирьох медалей у Барселоні виграв лише Віталій Щербо (6).

Протягом чотирьох років між Іграми в Барселоні та Атланті Лавінія залишалася лідером румунської команди. Вона чотири рази вигравала чемпіонати світу (на колоді, брусах і в команді) і Європи (в опорному стрибку, вільних і в команді).

Олімпійські ігри 1996 року в Атланті склалися для спортсменки менш вдало. Вона посіла третє місце в абсолютній першості, поділивши його з подругою по команді Сімоною Аманар. Мілошовічі стала першою після Наді Команечі спортсменкою, якій вдалося піднятися на п'єдестал олімпійського абсолютної першості на двох Олімпіадах. У командних змаганнях румунська збірна, ослаблена серією травм у провідних спортсменок, стала третьою. На окремих снарядах Мілошовічі виступила на цей раз лише на брусах і невдало - 8 місце.

У наступному сезоні Лавінія завершила спортивну кар'єру. За кар'єру вона виграла 6 олімпійських медалей (2 з них золоті), 5 разів вигравала золото на світових першостях і 4 на європейських. Лавінія Мілошовічі відрізнялася рідкісною для гімнастики різнобічністю, вона однаково сильно виступала на всіх снарядах і вигравала золоті медалі Олімпіад і світових першостей на кожному з них. Подібного досягнення крім неї домагалися лише Лариса Латиніна і Віра Чаславське.