-

аргентинська професійна тенісистка

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри

Вже в 1991 році, в 15 років, Паола Суарес виграла свій перший турнір ITF. Цього успіху вона домоглася в Буенос-Айресі, а до кінця року встигла виграти ще один турнір ITF у Флоріанополісі (Бразилія). На наступний рік вона дійшла до фіналу Відкритого чемпіонату Франції серед дівчат, виграла чотири турніри ITF в одиночному розряді і один в парах. У тому ж році вона взяла участь у командному юніорському чемпіонаті світу у складі збірної Аргентини.

У 1994 році, в 18 років, Паола впритул наблизилася до місця в першій сотні кращих тенісисток світу. Це сталося після виходу в півфінал турніру WTA в Празі, де вона виграла шість матчів поспіль, вважаючи кваліфікаційні, і першого в кар'єрі виходу в основну сітку турніру Великого шолома на Відкритому чемпіонаті Франції. Але закріпити успіх їй не вдалося, і навіть вихід на наступний рік до другого кола на «Ролан Гаррос» не дозволив їй увійти в сотню найсильніших. Тільки в 1996 році Суарес зуміла увійти до першої сотні рейтингу серед тенісисток в одиночному розряді після того, як дійшла до третього кола на турнірі II категорії в Амелія-Айленд і виграла матч у Наталі Тозья в рамках Кубка Федерації. Після цього вона дійшла до півфіналу на турнірі WTA в Боле, а в парному розряді зуміла його виграти, завоювавши перший в кар'єрі титул на турнірі WTA.

1997-2000

Після невдалого сезону 1997 року, головною подією якого став вихід у чвертьфінал Відкритого чемпіонату Австралії в парі з іспанкою Вірхініей Руано, в 1998 році в кар'єрі Суарес настав прорив. Вона виграла за рік шість турнірів у парному розряді з трьома різними партнерками, у тому числі Відкритий чемпіонат Італії - турнір I категорії, - і дійшла з Руано до півфіналу Відкритого чемпіонату США, за рік просунувшись з 155 до 66 місця в рейтингу парних гравців. В одиночному розряді, вигравши свій перший титул на турнірі WTA в Боготі і ще три турніри ITF, вона також закінчила сезон в сотні кращих.

У 1999 році Суарес повернулася до збірної Аргентини. За рік вона зіграла 11 матчів в Американській групі і плей-офф II Світової групи Кубка Федерації, здобувши вісім перемог. В індивідуальних змаганнях в одиночному розряді її головним успіхом став вихід у фінал турніру III категорії в Мадриді, який вона почала з кваліфікаційної сітки, перемогла трьох посіяних суперниць, у тому числі 11-у ракетку світу Патті Шнідер, і програла лише другий в світі на той момент Ліндсей Девенпорт. У парному розряді вона виграла три турніри WTA, два з них зі своєю співвітчизницею Лаурою Монтальво, і ще раз зіграла у фіналі.

У 2000 році Суарес скорилася нова висота: на Відкритому чемпіонаті Франції вона з Вірхініей Руано дійшла до фіналу в жіночому парному розряді. За рік вони з Руано виграли ще два турніри, включаючи турнір I категорії в Хілтон-Хед-Айленд, і ще один раз, крім Відкритого чемпіонату Франції, грали у фіналі. Крім цього, Суарес виграла три турніри з Монтальво і дійшла до фіналу турніру в Токіо з Наною Міяги. На Олімпіаді в Сіднеї Монтальво і Суарес були посіяні третіми, але несподівано вибули з боротьби вже у другому колі. В кінці сезону Суарес і Руано взяли участь у підсумковому турнірі WTA-туру, але відразу програли Ніколь Арендт і Манон Боллеграф. В одиночному розряді Суарес здобула дебютну перемогу над суперницею з топ-10 світового тенісу, перемігши Серену Вільямс, шосту ракетку світу, на турнірі в Амелія-Айленд, де дійшла до півфіналу. Вона також дійшла до фіналу в Сан-Паулу і до третього кола на Уїмблдоні. Вона взяла участь в Олімпіаді також у одиночному розряді, але вибула в першому ж колі, потрапивши за жеребом на першу ракетку світу Девенпорт.